OSMINA FINALA KUPA

Zec brzopotezno sredio Riječane u Kupu!

Šibenčani su izborili četvrt-finale kupa pobijedivši na Šubićevcu Rijeku 4-0
Sibenik, 271009.Stadion Subicevac.Osmina finala Hrvatskoga nogometnog kupa izmedju Sibenika i Rijeke.Na fotografiji: Ermin Zec (Sibenik) slavi gol.Foto: Niksa Stipanicev / CROPIX
 Niksa Stipanicev / CROPIX

ŠIBENIK - Cijela priča je završena u prvih tridesetak minuta, u kojima su Šibenčani ekspresno deklasirali vrlo loše Riječane.

Gosti se nisu ni snašli, a raspoloženi Šibenčani su poveli. Veliki majstor, Zec, dokopao se lopte na desnoj strani, prošao lakoćom svoje čuvare i onda uputio vrlo precizan prizeman udarac, koji je odsjeo iza leđa Radmana. Domaćini i dalje diktiraju tempo, za razliku od Riječana, koji djeluju bezopasno.

Šibenčani su povisili vodstvo u 22 minuti, nakon što je Bačelić-Grgić izveo korner, a na prvoj stativi dobro postavljeni Fuštar loptu sa 5-6 metara, glavom zakucava u mrežu. Riječani imaju priliku iz dva 'slobodnjaka' nešto popraviti, ali Fernandez u prvom slučaju 'zagrijava' Blaževića, a kod drugog ne uspijeva prebaciti domaći 'živi zid'.To izaziva nervozu na njihovoj klupi, koja je kulminirala isključenjem pomoćnog trenera Šarića.

Neuhvatljivi Zec je u 35 minuti postigao svoj drugi gol i to opet na sebi svojstven način. Prethodno ga je Husmani odlično pronašao dubinskom loptom, a brzonogi napadač 'modrih' prihvaća lotu u trku i onda u padu lukavo pogađa mrežu iznenađenog Radmana. Zec je dvije minute kasnije, mogao do 'hat tricka', kada se sjurio ka golu Riječana, ali evidentan prekršaj nad njim, ali sudac Mlinar nije sankcionirao očiti prekršaj nad njim.

U drugom dijelu, nije se dugo događalo ništa vrijedno spomena, osim što je Zec u 72 minuti, pri izlasku s terena, doživio velike ovacije zadovoljne šibenske publike. Ipak, domaćini su dotukli loše Riječane u 85 minuti preko Makarina, koji u kontri pogađa mrežu nemoćnog Radmana, nakon dodavanja Alispahića.

ŠIBENIK - RIJEKA 4-0 (3-0)

Sudac: Marin Mlinar 7, pomoćnici : Janošević i Čavlina (svi Zagreb). Strijelci: 1-0 Zec (5), 2-0 Fuštar (22) 3-0 Zec (35) 4-0 Makarin (85). Žuti kartoni: Ademi, Husmani, Alispahić (Šibenik); Pamić, Tadejević, Landeka (Rijeka). Igrač utakmice: Ermin Zec (Šibenik). Stadion: Na Šubičevcu. Gledatelja: 2000.

ŠIBENIK: Blažević 7, Medvid 7, Budiša 7, Vidić 7 (od 67 Karađa 6), Jurčević 7 Husmani 7,5 , Ademi 7 (od 58 Božić 6,5), Bačelić-Grgić 7 , Alispahić 7 , Fuštar 7,5 , Zec 8 (od 72 Makarin 6,5).

RIJEKA: Radman 6, Tadejević 5(od 60 Ljubović 5) , Budicin 5,5 , Čagalj 6 , Turkalj 5 ( od 46, Đalović), Fernandez 5 (od 72 Kreilach), Pamić 5 , Landeka 5 , Čejvanović 5 , Gerc 5 , Germano 5 .

03. srpanj 2024 04:33