Švedska nogometna reprezentacija nakon remija protiv Japana (1:1), koji im je osigurao treće mjesto u skupini i četiri osvojena boda, samim time i prolazak u šesnaestinu finala kao jedna od osam najboljih trećeplasiranih reprezentacija, vratila se u svoj kamp u Dallasu. Sljedeća utakmica, prva u nokaut fazi, na rasporedu im je u utorak kada od 23:00 u New Yorku igraju protiv Francuske.
Šveđani su odlučili napraviti jutarnji trening, a kada su stigli na stadion FC-a Dallas dočekao ih je zanimljiv prizor. Naime, Toyota Stadium izgledao je kao da je tornado prošao kroz grad jer su se mogle vidjeti porušene tribine, komadi željezne konstrukcije i veliki kranovi. Nije bila riječ o nikakvoj vremenskoj nepogodi, već o planiranim građevinskim radovima na obnovi stadiona.
- Samo sam pomislio: ‘Što se dogodilo?‘ Koliko ja znam, nije bilo nikakve oluje - rekao je švedski veznjak Besfort Zeneli za švedske novine Aftonbladet.
Ti planirani radovi, obavljeni dan ranije, dio su višegodišnjeg projekta obnove stadiona. Cijeli taj dio stadiona bio je ograđen od prvog dana kada su Šveđani stigli u Dallas početkom lipnja. Radovi nisu imali nikakav utjecaj na teren ili bilo koje druge objekte koje momčad koristi.
"Radovi su bili dio planiranog i kontroliranog rušenja unutar aktivne građevinske zone. Provedeni su metodom rušenja i nisu uključivali eksploziv", stoji u izjavi FC-a Dallas.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....