OSMINA FINALA KUPA

Varteks uspio srušiti 'zahuktali' Karlovac

Nogometaši Varteksa zasluženo su pobijedili iznenađenje prvenstva, Karlovac, i plasirali se u četvrtfinale Kupa
Varazdin, 271009.1/8 finala Kupa Hrvatske izmedju Varteksa i Karlovca igra se na gradskom stadionu u Varazdinu.Na slici: Goran Mujanovic i Matija Stefancic.Foto: Zeljko Hajdinjak / Cropix
 Zeljko Hajdinjak / CROPIX

VARAŽDIN - Varteks je bio bolji suparnik, gost se, po tradiciji, odlučio za zatvoreniju varijantu, no „krojači“ su, poučeni iskustvom iz nedavnog ogleda, ovaj put znali „probiti“ obranu Karlovca. Nakon pokušaja Hojskog u 16., Golubara u 19. minuti, koji nisu bili precizni, dok je Mumlekov udarac u 20. minuti Sunara izbacio u korner, gosti su pokazali zube u 24. minuti. Pamić je snažno pucao iz daljine, Krklec odbio loptu, no Štefančić, koji je na nju natrčao, bio je u zaleđu.

Bolju igru Varteks je okrunio u 36. minuti. Sunara je u svom kaznenom prostoru srušio Tkalčića, kojeg je dubinskom loptom u desnu stranu proigrao Hojski. Sigurni realizator najstrože kazne bio je Mumlek. Sve je na početak u 42. minuti vratio Štefančić. Pamić je ubacio iz kornera s desne strane, a pred golom je neometan najviši u skoku bio Štefančić i loptu glavom poslao u mrežu.

Novo vodstvo Varteksu, a na kraju se pokazalo i pobjedu i prolaz u četvrtfinale, osigurao je Mujanović u 58. minuti, kada je ubačaj Tkalčića po zemlji s desne strane pretvorio u pogodak. Mujanović je u 77. minuti mogao povećati vodstvo, ali je nakon ubačaja Mumleka, loptu poslao glavom u gredu, a posljedni pokušaj gostiju, udarac Novinića u 82. minuti, obranio je Krklec.

VARTEKS - KARLOVAC 2-1 (1-1)

Sudac: Igor Križarić 6,5 (Čakovec). Pomoćnici: Križarić (Čakovec), Olujić (Zagreb).

Strijelci: 1-0 Mumlek (36-11 m), 1-1 Štefančić (41, Pamić ), 2-1 Mujanović (58, Tkalčić). Žuti kartoni: Sunara, Lajtman (Karlovac). Igrač utakmice: Nikola Tkalčić (Varteks). Stadion Varteksa. Gledatelja: 1000

VARTEKS: Krklec 6,5, Tkalčić 7,5, D. Škvorc 6, Punčec 6,5, Šimek 6,5, Hojski 7, (od 90. Radiček), Prahić 7, Golubar 6,5, Mumlek 7, Mujanović 7 (od 90. Conjar), G. Vuk 6 (od 80. A. Vuk -).

KARLOVAC: Sunara 6, Barić 5,5, Karabatić 6, Bunoza 6, Pilipović 5,5, Kovačević 5,5, Jerneić 6, Lajtman 5,5 (od 78. Matika -), Pamić 6,5, Štefančić 6,5 (od 67. Dujanić 5,5), Novinić 6,5.

01. srpanj 2024 06:49