KOŠARKA PH

Cibona se izvukla u paklu Sinja

U posljednjim sekundama susreta Josip Blajić, najbolji igrač utakmice, imao je napad kod rezultata 76:77 ali je njegov ulaz pod koš bio bezuspješan
 Vojko Bašić / Cropix

Alkar je kao i 1995. godine namučio Cibonu samo što ovaj put nije uspio pobijediti. Naime, u posljednjim sekundama susreta Josip Blajić, najbolji igrač utakmice, imao je napad kod rezultata 76:77 ali je njegov ulaz pod koš bio bezuspješan.

Ipak, 1600 gledatelja nisu ostali razočarani ni s takvim završetkom utakmice. Do sedme minute Alkar je bio u vodstvu tim što je u 5. minuti imao prednost od pet koševa (9:4), ali su nakon toga Bogdanović, Rožić i Zubčić preokrenuli prednost na stranu Cibone. U nastavku susreta igrala se tvrda utakmica. Najveća prednost Cibone do odlaska na “veliki odmor” bila je 13 koševa (22:35) i 24:37).

U drugom dijelu susreta Alkar je krenuo agresivno prema košu Cibosa a čvrsto u obrani. To se pokazalo učinkovitim pa je prednost Zagrepčana sve više i više kopnila da bi Sinjani u 28. minuti ponovo stekli prednost, doduše samo +1, ali je to bio znak odlučnosti da krenu prema pobjedi. Josip Blajić, organizator igre Sinjana bio je nezadrživ u napadu ali isto tako precizan i sa pozicije za pogađanje trice (4:6). Njemu je uz rame bio Mirko Modrić ali ni drugi nisu zaostajali, uz stalnu i frenetičnu podršku svojih navijača Maligana. Tako je utakmica ušla u zanimljivu završnicu u kojoj igrači Josipa Vrankovića nisu najbolje uspjevali organizirati napad, pa su svoju pobjedu doveli pod veliki znak pitanja. Ipak u njihovim redovima rezultatsku ravnotežu održali su, prije svih Vrban, Rožić i Radošević.

Alkar - Cibona 76:77 (17:24, 15:16, 25:17, 19:20)

SINJ ŠSD. Gledatelja 1600. Suci: Dožai i Anzulović (Zagreb), Jurčević (Split).

ALKAR: Blajić 20 (2-3), A. Bilobrk 2, Anzulović, M. Modrić 14, Erceg 6, Delaš 12 (1-2), Radić 4 (0-2), Primorac, Perić, Marić 2, Ćurković 4, Župić 12. TRENER: Boris Poljak.

CIBONA: Miljković, Bogdanović 13 (4-4), Barać 6 (2-2), Filipović, Lalić 2 (2-2), Zubčić 5, Garma, Rožić 16 (1-1), Vragović 2, Vrbanc 19 (5-6), Radošević 14 (6-10), Krapić. TRENER: Josip Vranković.

01. srpanj 2024 19:00