Kako su najavili iz popularnog zagrebačkog restorana i pekarnice, sa svog menija odlučili su maknuti neka od najprodavanijih jela koja uključuju namirnice kao što su avokado i losos. Iz Boogie Laba ovaj su potez objasnili činjenicom da se u njihovom lokalu služi samo sezonska i lokalna hrana. Upravo zato, dodali su, članica njihova tima Ljiljana zadužena je samo za obilazak i nabavu hrane sa zagrebačkih tržnica, a uz to, ekipa iz kuhinje jednom u dva tjedna zajednički također obilazi tržnice kako bi jela mogli prilagoditi sezoni i ponudi.
Ističu i kako, gdje god je to moguće, teže nabavci ekoloških proizvoda, ali također cijene i male OPG-ovce koji se drže dobrih proizvođačkih praksi, a koji zbog različitih razloga još uvijek nemaju certifikate. Meso i ribu također nabavljaju od lokalnih uzgajivača ili lovaca. Od njih traže garanciju da prilikom uzgoja ne upotrebljavaju hormone i antibiotike. Upravo iz tih razloga na jelovnicima više neće imati proizvode poput avokada i lososa.
"Boogie obitelj trenutno broji preko 150 članova od kojih je jedan dio u proizvodnji hrane i pekarstvu, a drugi dio u ugostiteljstvu i prodaji. Da ne bi bili obitelj samo na papiru, brinu se da svi članovi imaju prilike za rast i napredovanje. Uz to, velika tema je i balans između života i posla. Želimo skinuti stigmu s ugostiteljstva i omogućiti konobarima i kuharima normalan životni stil i 40 satni radni tjedan", poručuju iz Boogie Laba.
Pod zajednicom, kako kaže, smatraju i goste, susjede, najmodavce, dobavljače te sve pojedince na čije živote utječe njihov rad. Kao i njima unutar sustava, žele da svojim radom Boogie barem malo poboljša svakodnevicu i svima navedenima. Gostima žele pružiti domaću i opuštenu atmosferu. Velika tema im je glazba, toliko velika da se nalazi i u samom imenu. Uz sve druge male bitke koje smo pokrenuli - jedna od važnijih nam je bitka protiv loše glazbe.
Također, poručuju, budući da je danas teško zaobići teme globalnog zagrijavanja i onečišćenja okoliša, Bogie ima jednostavnu filozofiju. Žele ostaviti svijet malo čišćim i boljim nego smo ga zatekli. Znaju da sami ne mogu riješiti globalne probleme, ali zajedničkim djelovanjem, vjeruju, može se napraviti bolje za svoj dom, kvart ili grad, a možda inspiriramo i druge pa se naš utjecaj proširi. U sklopu Lab-a i pogona sve što je moguće zato se reciklira. Svaka namirnica u upotrebi ima svoj zacrtani prvi i drugi život već prilikom njezinog odabira. Kroz Deli Shop prodaju zero waste deli proizvode koji nastaju kao nusproizvodi kuhanja, a kroz projekt Dupli kruh pokušavaju spojiti dva svijeta pa iz viškova pivske industrije proizvode kruh i doniraju potrebitima.
Da ne bi sve ostalo samo na papiru, iz Boogieja poručuju kako su sve izrečeno već prezentirali svojim menijem koji su kreirali po povratku s godišnjeg odmora. Tu su tako nova jela s brojnim domaćim namirnicama kao što su fermentirani tortelloni s patkom, jadranska orada s quinojom, kajgana s jadranskim kozicama te brojni drugi noviteti.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....