Premda će neki ostati zatečeni, postoje ljudi koji izvrsno peku slastice, ali ne znaju ispeći palačinke. Baš smo iz tog razloga nedavno s vama podijelili recept uz pomoć kojeg one i početnicima i neznalicama ispadaju savršeno. No, da palačinke nisu baš tako jednostavne za pripremu, govore nam i trikovi koje malo-malo čujemo ili pročitamo. Stoga vam u nastavku, ako ste u misiji usavršavanja pečenja palačinki, donosimo i savjete koji bi vam mogli pomoći da napokon savladate vještinu pečenja jedne od mnogima omiljenih slastica koje punimo pekmezima, džemom, namazima od lješnjaka, kikirikija, sladoledom, rastopljenom čokoladom, kuhanim bobičastim voćem i usitnjenim orašastim plodovima... ali i sirom, šunkom, gljivama.
Većina nas, naime, palačinke peče već "napamet". Ubacimo sve sastojke u zdjelu, umutimo, po potrebi dodamo još malo brašna, zagrijemo tavu i pečemo. No, što kad želimo još bolje palačinke? Što kad želimo da su tanke, meke, mirisne i pečene kao u restoranu gdje ih najradije naručimo?
PRVO PRAVILO
Bilo da palačinke radite po receptu ili "iz glave", od ukupne količine brašna koju koristite za pripremu palačinki oduzmite dvije žlice brašna i umjesto njega dodajte škrobno brašno.
DRUGO PRAVILO
Prije nego u brašno umiješate sve druge potrebne sastojke za izradu palačinki - obavezno ga prosijte kroz sito.
TREĆE PRAVILO
Možda sodu bikarbonu koristite za čišćenje, no ona se koristi i u kuhanju, a kod pripreme palačinki će vam pomoći da one, odnosno tijesto, bude pahuljasto. No, nemojte pretjerivati, i pola čajne žličice bit će dovoljno.
ČETVRTO PRAVILO
Koristite li sodu bikarbonu u receptu za palačinke, obavezno je prosijte zajedno s brašnom prije nego što dodate druge sastojke.
PETO PRAVILO
Vanilija je okej, ali nije jedini začin na svijetu! Naribajte u smjesu koricu nešpricanog limuna, naranče ili mandarine, a isprobajte ih i s naribanom jabukom.
Recept za palačinke možete pronaći OVDJE.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....