Navijači Sydney Uniteda

TWITTER SCREENSHOT
NA KORAK OD TROFEJA

Senzacionalni Sydney United nije uspio doći do naslova pobjednika australskog kupa.
Piše: JL.Objavljeno: 01. listopad 2022. 13:48

Klub hrvatskih iseljenika u Australiji, Sydney United ipak nije uspio povijesni uspjeh okruniti titulom Australskog kupa. U finalu je bolji bio prvoligaš Macarthur rezultatom 2:0, a oba su pogotka došla iz kaznenih udaraca.

Najprije je Tomelić srušio Davilu u 31. minuti, a udarac je s bijele točke realizirao Al-Hassan Toure. A onda je nekoliko minuta prije kraja susreta i sam Davila uzeo loptu u svoje ruke nakon što je Gonzalez skrivio jedanaesterac, postavio ju na 11 metara i preciznim udarcem matirao Nižića za konačnih 2:0 i prvi trofej u povijesti kluba.

Dodajmo kako je Macarthuru poništen pogodak u 20. minuti s obzirom na to da se strijelac pogotka, Lachlan Rose nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Usprkos porazu, Sydney United je imao glasnu podršku tisuća Hrvata koji su bili okupljeni na stadionu, a posebno je briljirao i vratar Nižić koji je zabilježio čak šest obrana. Kod kaznenih udaraca, nažalost nije mogao ništa.

03. svibanj 2024 13:38