PREMA ‘PETRICI‘

Stube na sjeveru Dolca otvaraju se za nekoliko dana

Završni radovi privode se kraju, a obnovljena konstrukcija i rukohvati ostaju vjerni izvornom izgledu

Radovi na stubama koje spajaju Dolac i Trg Petrice Kerempuha

Završni radovi privode se kraju, a obnovljena konstrukcija i rukohvati ostaju vjerni izvornom izgledu

Uskoro se ponovno otvaraju središnje stube na sjeveru platoa Dolac koje ga povezuju s Trgom Petrice Kerempuha.

Nakon što su početkom svibnja zatvorene zbog nužne obnove nakon višegodišnje uporabe i radi osiguranja sigurnog korištenja, Holding najavljuje kako će radovi na stubama biti završeni do kraja ovog mjeseca, odnosno za samo nekoliko dana.

image

Radovi na stubama koje spajaju Dolac i Trg Petrice Kerempuha

Rekonstrukcija je obuhvatila zamjenu drvenih gazišta od hrastovine, ojačanje nosive konstrukcije te uređenje rukohvata, i to sve u skladu s konzervatorskim smjernicama kako bi se sačuvao izvorni lik.

Iz Holdinga naglašavaju kako na obnovi rade djelatnici Podružnice Tržnice Zagreb, a vrijednost materijala iznosi oko 4.500 eura bez PDV-a.

image

Početak radova na stubama na Dolcu

image

Početak radova na stubama na Dolcu

Za kraj dodaju kako je riječ o postupku montaže i demontaže, što znači da će se ugrađeni materijali moći koristiti i prilagoditi budućem projektnom rješenju za obnovu tržnice Dolac, koje je u fazi planiranja.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. lipanj 2026 09:20