Uskoro se ponovno otvaraju središnje stube na sjeveru platoa Dolac koje ga povezuju s Trgom Petrice Kerempuha.
Nakon što su početkom svibnja zatvorene zbog nužne obnove nakon višegodišnje uporabe i radi osiguranja sigurnog korištenja, Holding najavljuje kako će radovi na stubama biti završeni do kraja ovog mjeseca, odnosno za samo nekoliko dana.
Rekonstrukcija je obuhvatila zamjenu drvenih gazišta od hrastovine, ojačanje nosive konstrukcije te uređenje rukohvata, i to sve u skladu s konzervatorskim smjernicama kako bi se sačuvao izvorni lik.
Iz Holdinga naglašavaju kako na obnovi rade djelatnici Podružnice Tržnice Zagreb, a vrijednost materijala iznosi oko 4.500 eura bez PDV-a.
Za kraj dodaju kako je riječ o postupku montaže i demontaže, što znači da će se ugrađeni materijali moći koristiti i prilagoditi budućem projektnom rješenju za obnovu tržnice Dolac, koje je u fazi planiranja.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....