Uprava Zagrebačkog holdinga donijela je danas odluku da će ulogu voditelja podružnice Zagrebački digitalni grad privremeno obavljati član Uprave Miljenko Hrman. Član Uprave Hrman podružnicu će voditi do izbora nove osobe na toj funkciji, a javni natječaj za izbor voditelja Zagrebačkog digitalnog grada bit će raspisan u narednim danima, stoji u priopćenju Holdinga.
Dosadašnji voditelj podružnice Filip Jurišić podnio je danas otkaz ugovora o radu nakon što je u kontroli utvrđena nepravilnost u korištenju službene kartice. Nakon što su u internom postupku kontrole troškova službene kartice utvrđene nepravilnosti, Zagrebački holding je nadležnim tijelima proslijedio informacije o sumnji da je Jurišić prije mjesec dana korištenjem službene kartice u privatne svrhe oštetio Zagrebački holding za 936 eura, napisali su u priopćenju.
Ovo je već drugi odlazak direktora s čelne funkcije jedne od podružnica Holdinga. U svibnju je otkaz na direktorsku funkciju Vodoopskrbe i odvodnje (ViO) dao Marko Blažević koji je odluku donio nakon što su u javnost isplivale informacije o policijskim izvidima i USKOK-ovoj istrazi zbog namještanja natječaja vrijednog 40 milijuna eura.
Inače, mjesečna osnovna plaća bivšeg voditelja Digitalnog grada, prema podacima o primanjima na službenim stranicama Holdinga, iznosila je 4200 eura. Dobivao je i dodatak na godine staža (po godini 0,5 posto), 24/7 službeni automobil te naknade po kolektivnom ugovoru.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....