Ruanda i Demokratska Republika Kongo su u petak, posredovanjem Sjedinjenih Država, potpisale mirovni sporazum, što je dovelo do nade da će se zaustaviti sukob u kojem su ove godine ubijene tisuće, a raseljene stotine tisuća ljudi.
Sporazum predstavlja iskorak u pregovorima u kojima posreduje administracija predsjednika SAD-a Donalda Trumpa, a svrha im je također privući milijarde dolara zapadnih ulaganja u regiju bogatu tantalom, zlatom, kobaltom, bakrom, litijem i drugim mineralima.
Na svečanosti u State Departmentu s državnim tajnikom SAD-a Marcom Rubiom, šefovi diplomacija dviju zemalja potpisali su sporazum kojim se obvezuju implementirati sporazum iz 2024., prema kojem će se ruandski vojnici povući iz istočnog Konga unutar 90 dana, kako stoji u inačici dokumenta o kojoj su s...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....