Češka policija podigla je optužnicu protiv 22-godišnjeg lažnog stomatologa i njegovih dvoje asistenata koji su desetke pacijenata liječili prema uputama s interneta, piše BBC.
Policija je objavila da je troje članova iste obitelji prije dvije godine otvorilo stomatološku ordinaciju bez dozvole u svome domu u Havlickuv Brodu, gdje su pružali medicinske usluge i liječili pacijente bez "potrebnoga stručnog znanja".
U priopćenju stoji da je 22-godišnji muškarac vadio zube, izvodio složene operativne zahvate na zubnim kanalima uz primjenu anestezije, a sve to uz pomoć uputa i informacija s interneta.
Sve troje priznalo je krivnju po nizu optužbi, priopćila je policija te dodala da im sada prijeti izdržavanje kazne zatvora do osam godina. Policija nije izvijestila je li se netko...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....