ALARM

SAD podignuo odgovor na epidemiju ebole na najvišu razinu

Radi se o najvišem broju slučajeva u prvom mjesecu zaraze ebolom ikad, prema riječima Svjetske zdravstvene organizacije
 Jospin Mwisha/Afp
Radi se o najvišem broju slučajeva u prvom mjesecu zaraze ebolom ikad, prema riječima Svjetske zdravstvene organizacije

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) podigli su u petak svoj odgovor na epidemiju ebole u Demokratskoj Republici Kongo na najvišu razinu, no rekli su da je rizik od širenja bolesti u Sjedinjenim Državama i dalje nizak.

Potez, rezerviran za najozbiljnije zdravstvene krize, pokazuje rastuću zabrinutost zbog brzog širenja rijetkog soja bolesti.

Epidemija soja ebole bundibugyo zarazila je više od 1200 ljudi u Kongu te uzrokovala 321 smrtni slučaj, dok je u susjednoj Ugandi zaraženo 20 osoba.

Radi se o najvišem broju slučajeva u prvom mjesecu zaraze ebolom ikad, prema riječima Svjetske zdravstvene organizacije ovaj tjedan.

Centri za kontrolu i prevenciju bolesti podigli su svoju aktivaciju za hitne slučajeve na razinu 1, svoju oznaku predodređenu za najteže hitne slučajeve te joj dodijelili najveći mogući broj djelatnika za razradu odgovora.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. lipanj 2026 23:42