Najmanje 20 ljudi je poginulo, a deseci su ozlijeđeni kada se bombaš samoubojica raznio u crkvi Mar Elias u četvrti Dweila u glavnom gradu Sirije Damasku u nedjelju, rekli su medicinski i sigurnosni izvori.
Radi se o prvom bombaškom napadu u Damasku otkad su vlast Bašara al-Asada srušili islamistički pobunjenici u prosincu prošle godine.
Sirijsko ministarstvo unutarnjih poslova priopćilo je da je bombaš samoubojica bio pripadnik Islamske države. Ušao je u crkvu, otvorio paljbu i detonirao eksplozivni prsluk, priopćilo je ministarstvo.
Sigurnosni izvor, koji je govorio pod uvjetom anonimnosti, rekao je da su dva muškarca bila uključena...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....