Predsjednik SAD-a Donald Trump pozdravio bi komunikaciju sa sjevernokorejskim vođom Kim Jong Unom nakon što je s njime imao prijateljske odnose tijekom svog prvog mandata, priopćila je u srijedu Bijela kuća.
"Predsjednik ostaje otvoren za korespondenciju s Kim Jong Unom", rekla je novinarima glasnogovornica Bijele kuće Karoline Leavitt.
Trump i Kim održali su tri sastanka tijekom Trumpova prvog mandata od 2017. do 2021. i razmijenili brojna "lijepa" pisma, kako ih je nazvao američki predsjednik. U lipnju 2019. Trump je nakratko ušao u Sjevernu Koreju iz demilitarizirane zone s Južnom Korejom.
PROČITAJTE VIŠE Kim Jong Un bijesan zbog novog Trumpovog sustava obrane: ‘Vrhunac arogancije, pretvara svemir u nuklearno bojište!‘
No otad je postignut slab napredak u obuzdavanju sjev...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....