U SULUDOJ BORBI

Superbaka Dragica: Šest godina obijam vrata države. Tjeraju me kod lihvara, a novac za bolesnog unuka ne žele dati

Moj unuk, koji se liječi od leukemije još nije ostvario pravo na osobnu invalidninu. Papiri su zapeli na Centru za socijalnu skrb u Osijeku. Na rubu sam snage, kaže baka Dragica
Moj unuk, koji se liječi od leukemije još nije ostvario pravo na osobnu invalidninu. Papiri su zapeli na Centru za socijalnu skrb u Osijeku. Na rubu sam snage, kaže baka Dragica

Dobar dan, mi još nismo ostvarili svoje zakonsko pravo, ja sam na izmaku svih snaga, neću još dugo ... srčani sam bolesnik, a ne mogu ovo dijete ostaviti totalno nezbrinuto. Neka mu taj novac donese kakvu, takvu sigurnost. Umorna sam od svega, ako ne izdržim, tko će o njemu brinuti. Oprostite na smetnji, kome se više obratiti ...”

Bilo je rano jutro kada mi je na mobitel stigla ova sms poruka. Poslala ju je Dragica Spahić, žena koja šestu godinu zaredom pokušava ostvariti da njezin 15-godišnji unuk Rafael, koji boluje od leukemije, dobije osobnu invalidninu uvećanu za dječji doplatak. Riječ je o iznosu od 2.100 kuna mjesečno (1.250 kuna osobne invalidnine plus 850 kuna je dječjeg doplatka) na koje imaju pravo sva djeca oboljela od malignih bolesti. Međutim, tada nadležn...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 07:22