Ima brojki pred kojima čovjek na trenutak zastane. Ovo je 10.000. broj Jutarnjeg lista.
Krenuli smo 6. travnja 1998., a otad smo deset tisuća puta ujutro stigli prije vaše prve kave — na kiosk, na kućni prag, na vaš ekran. Deset tisuća puta ste nas ujutro pustili — u svoj dom, u svoje jutro: dok se kuhala kava, vani padala kiša, dok se događalo ono o čemu smo tada pisali.
Bili smo s vama dok su se mijenjale vlade, granice, tehnologije i navike. Pisali smo o ratovima i izborima, pobjedama i porazima, gospodarskim usponima i krizama, sportskim trijumfima i osobnim pričama koje su ponekad govorile više o Hrvatskoj nego svi politički govori zajedno.
Računica je otprilike ovakva: da je netko od prvog broja čitao svaki naš naslov, danas bi zaslužio diplomu za strpljenje i čelične živce.
Nismo vam uvijek donosili dobre vijesti. Donosili smo važne vijesti. Ponekad neugodne, ponekad teške, često složene. Naš posao nikada nije bio da uljepšavamo stvarnost nego da je pokušamo razumjeti i objasniti. A to je, pokazalo se, ono zbog čega ste ostali s nama.
Na tome smo vam iskreno zahvalni.
Upravo zato ovih deset tisuća brojeva ne pripada samo nama.
Pripadaju i vama.
100 Premium članaka za 10 eura
Jer bez čitatelja nema novina. Povjerenje se ne osvaja jednom velikom pričom. Ono se gradi svakoga dana, iz broja u broj, iz jutra u jutro. Zato je 10.000. broj prije svega prilika da vam kažemo jedno veliko hvala.
Deset tisuća brojeva poslije, još uvijek tražimo isto: priču koju vrijedi otključati. Nekad na papiru, danas često na ekranu — ali uvijek s istim razlogom.
Takav broj ne prolazi bez darivanja pa smo smislili nešto u istom ritmu.
Jer ponekad i brojke mogu ispričati dobru priču.
To je ujedno i mali eksperiment. Prvi put ključ dajemo potpuno u vaše ruke. Vi odlučujete koje su priče vrijedne otključavanja, a mi ćemo pažljivo slušati što nam time govorite o novinarstvu koje želite čitati.
Deset tisuća brojeva iza nas. Sljedeći je već u pripremi, kao i svako jutro dosad.
Hvala što ćete i njega pustiti u svoje jutro.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....