Kandidatkinja za gradonačelnicu Zagreba Marija Selak Raspudić predstavila je u utorak mjere za osiguranje priuštivog stanovanja, uključujući subvencioniranje dugoročnog najma iz fonda praznih stanova, te je naglasila da Grad mora postati ključni akter u tom procesu.
- Posljednjih dana govorimo o Generalnom urbanističkom planu (GUP) Zagreba koji je za građane važan jer određuje gdje će i kako živjeti. Upravo zato nudimo konkretne i provedive mjere koje mogu omogućiti građanima priuštivije stanovanje - poručila je Selak Raspudić na konferenciji za medije.
Upozorila je da se u posljednjih deset godina prosječna cijena kvadrata stana u Zagrebu više nego udvostručila – s 1.232 eura u 2014. na 2.751 eura u 2024. godine. U istom razdoblju najamnine su s prosječnih 5,78 eura po ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....