MIŠLJENJE EUROPARLAMENTARKE

Ruža Tomašić: 'U mnogim zemljama član vlade u ulozi Karamarka sam bi dao ostavku'

 Jure Mišković / HANZA MEDIA

Europarlamentarka i predsjednica Hrvatske konzervativne stranke Ruža Tomašić izjavila je u četvrtak u Karlovcu kako je na djelu medijska haranga protiv prvog potpredsjednika Vlade Tomislava Karamarka zbog "afere konzultantica", iako bi, tvrdi, u mnogim drugim zemljama član vlade u njegovoj poziciji već sam dao ostavku.

"Unatoč svemu tome smatram da bi Karamarko trebao sačekati da se istraži ova afera i utvrdi je li to sukob interesa ili nije, te ako jest onda svakako treba dati ostavku", rekla je Tomašić.

Ističući kako ne brani Karamarka, rekla je da je sukoba interesa bilo i ranije, kada je bivši premijer Zoran Milanović letio privatno Vladinim zrakoplovom, "kad je njegov brat dobivao razne kredite, kada su jedni drugima zapošljavali supruge".

"To znači da u Hrvatskoj trebamo točno zakonski odrediti što je sve sukob interesa, sve od A do Ž što političar može, a što ne može raditi. Ako se tada nešto od toga prekrši, onda se zna, ideš ća, daješ ostavku", kazala je Tomašić.

O problemima u suradnji Domoljubne koalicije i Mosta, Tomašić smatra da se parlamentarna većina još uigrava, ali i ističe kako si ne bi smjeli dozvoliti da svađe i nesuglasice budu javne.

"Sve što čitamo ne bismo trebali čitati. Oni bi trebali rješavati probleme i stavove iza zatvorenih vrata i s dogovorenim stavovima pred javnost izlaziti zagrljeni. Hoću reći, trebaju obavljati ono za što ih je narod izabrao, a ne svađati se javno", poručila je.

Vjeruje da ove godine neće biti prijevremenih parlamentarnih izbora, s obzirom da iduće godine slijede lokalni izbori pa bi to za vladajuće "bila preloša poruka biračima".

Ruža Tomašić je u sastavu delegacije Odbora za regionalni razvoj Europskog parlamenta u četvrtak bila u Karlovcu, a nakon toga imala je susret sa članstvom Hrvatske konzervativne stranke Karlovačke županije i tiskovnu konferenciju u stranačkim prostorijama.

Govoreći o svom izvješću pred Europskim parlamentom o regionalnom razvoju, na kojem je, kako je rekla, radila preko godinu dana, istaknula je da su predugo razvojne strategije donosili političari i birokrati iza zatvorenih vrata, a novac se trošio svakako, no da će od sada lokalne zajednice i lokalne akcijske grupe biti uključene u stvaranje budućih strategija i time lakše povlačiti novac iz EU fondova, pri čemu će im Europska komisija osigurati i potrebnu edukaciju.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. prosinac 2024 14:12