Hrvatska i Slovenija pozdravljaju povećanje ciljeva NATO-a za izdvajanje za obranu na pet posto BDP-a, složili su se u ponedjeljak u Črnomlju premijeri Andrej Plenković i Robert Golob, uoči ovotjednog sastanka na vrhu Saveza.
Dvojica premijera su u Črnomlju potpisala sporazum o izgradnji, upravljanju i održavanju mostova i drugih objekata na državnoj granici.
"Obojica pozdravljamo fleksibilnost koja je dosegnuta definiranjem izdvajanja za obranu jer jedino na taj na način svaka država na svoj način doprinosi sigurnosti i obrambenim sposobnostima cjelokupnog saveza", rekao je Golob.
Očekuje se da će čelnici država članica NATO-a na svom samitu ovog tjedna u Haagu potvrditi novi cilj izdvajanja za obranu u visini od pet posto BDP-a.
Od tih pet posto, 3,5 posto bi išlo na čisto...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....