Na Autocesti A1 Zagreb-Split-Ploče pojačan promet između naplate Lučko i čvora Bosiljevo II u smjeru mora, a kod naplatnih postaja Lučko u smjeru Zagreba kolona je duga oko pet kilometara, a kod Demerja oko dva kilometra, izvijestio je u subotu oko podneva Hrvatski auto-klub.
Pojačan je promet na cestama u smjeru mora i obrnuto prema unutrašnjosti te u priobalju pa vozačima savjetuju da održavaju sigurnosni razmak između vozila.
Na A 1 kolona je vozila u pokretu između 204. i 195. km u smjeru Dubrovnika i između čvora Zadar 2 i tunela Bristovac u smjeru Zagreba te između tunela Čelinka i čvora Maslenica smjeru Dubrovnika.
Na A2 Zagreb-Macelj kod naplatnih postaja Trakošćan u smjeru Republike Slovenije kolona je duga oko 500 etara, a na zagrebačkoj obilaznici pojačan je promet prema naplatnim postajama Lučko iz smjera Jankomira. Kolona osobnih i teretnih vozila ispred graničnog prijelaza Bajakovo duga je oko četiri kilometra.
Na Istarskom ipsilonu, zbog pojačanog prometa na graničnim prijelazima Kaštel i Plovanija stvorila se kolona dugačka četiri kilometra koja se dijelom proteže i na Istarski ipsilon - kod čvora Matulji u smjeru Rijeke kolona je duga oko tri kilometra, kod tunela Učka u smjeru Rijeke kolona je duga oko dva kilometra, a na Krčkom mostu u oba smjera kolone su duge oko četiri kilometra.
Najteža situacija je na graničnom prijelazu Vinica-Pribanjci gdje se na ulazu iz Slovenije u Hrvatsku, prema informacijama portala 24ur.com, čeka čak šest sati, a kao razlog takvog kaosa, osim same gužve, navode i pad sustava za provjeru covid potvrda na hrvatskoj strani.
Hrvatska policija gužve nadzire i iz zraka, a na svojoj službenoj stranici na Twitteru MUP je objavio helikoptersku snimku kolone na autocesti A1.
Prometno je bilo i u Trajektnoj luci u Makarskoj, u kojoj su tijekom posljednjeg vikenda u srpnju zabilježene veće gužve.
Iz HAK-a zbog upozorenja od toplinskog vala savjetuju svima koji putuju na dužim relacijama da to čine rano ujutro ili kasnije navečer, a izbjegavaju vožnju i putovanje tijekom dana kada temperature dosežu svoj maksimum.
Tijekom puta treba se češće zaustaviti i rashladiti te piti dovoljno tekućine i umjereno koristiti rashladni uređaj u vozilu, a ako se vozač tijekom vožnje osjeća loše odmah se treba zaustaviti i potražiti liječničku pomoć, poručili su iz HAK-a.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....