BURNO U SISKU

Nova vlast proziva bivšu za neetične radnje: ‘Dao je stipendiju šogorici i zaposlio je u gradu, otvaraju se brojna pitanja‘

HDZ i HSLS u Sisku su prozvali bivšu gradonačelnicu Kristinu Ikić Baniček i njenog zamjenika Marka Kričku

Domagoj Orlić i Kristina Ikić Baniček

 Ronald Gorsic/Cropix
HDZ i HSLS u Sisku su prozvali bivšu gradonačelnicu Kristinu Ikić Baniček i njenog zamjenika Marka Kričku

Bivšu gradonačelnicu Kristinu Ikić Baniček (SDP) i bivšeg zamjenika gradonačelnice Marka Kričku (SDP) vladajuća većina prozvala je u utorak na sjednici sisačkog Gradskog vijeća za moguće pogodovanje, nezakonito zapošljavanje i netransparentno upravljanje javnim sredstvima.

U zajedničkom priopćenju kluba vijećnika HDZ-a i HSLS-a stoji i da je SDP-ov gradski vijećnik SDP-a Filip Pjerobon zaposlen u gradsku ustanovu Galerija Striegel ‘bez provođenja javnog natječaja i kompetencija‘.

Posebno, kažu, zabrinjava priznanje Marka Kričke da je, kao predsjednik Povjerenstva za dodjelu stipendija, odlučio o dodijeli stipendije šogorici, čime joj je omogućio zaposlenje u Gradskoj upravi, također bez javnog natječaja, na razdoblje od pet godina.

Na sjednici je potvrđeno i ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
27. lipanj 2026 17:45