Može li se, kao nekad, još uvijek letjeti na stotine kilometara udaljene destinacije za 15 eura pa čak skuplje platiti taksi do hotela nego let na povratku kući?
Nakon pandemije i uz inflaciju teško, a čini se kako su najviše poskupjeli upravo oni koji su bili pioniri jeftinog letenja - lowcosteri kod kojih je sada teško pronaći kartu za cijenu koja ne bi bila troznamenkasta.
Video Velike škrtice pogledajte ispod
Zašto je tome tako shvatit ćete kad vam otkrijemo koje ste sve naknade dužni platiti na osnovnu kartu, koliko vas košta ručna prtljaga, koliko chekiranje u zračnoj luci, a uvedeno je čak i nešto što se zove naknada za spašavanje.
Dodatno, jedna kompanija otišla je najdalje u skrivenim troškovima - naplaćuju čak i porez na online booking, smatrajući to "administrativnim troškom".
U našem kratkom videu provjerite kakve sve naknade naplaćuje sedam najpoznatijih kompanija, koje uzimaju najveće naknade za prtljagu, koje imaju najviše skrivene troškove i koje će vas pošteno pokušati opelješiti na svakom koraku.
Prema posljednjim statističkim podacima, prosječna cijena aviokarte poskupjela je za čak 44 posto, a kad se, u slučaju lowcostera, tome još dodaju skriveni troškovi, ispada da letenje nikad nije bilo skuplje.
A mnogima i sve nedostupnije.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....