NOVA GRADONAČELNICA

Iva Rinčić službeno preuzela vlast u Rijeci i odmah najavila prve poteze. Filipović poručio: ‘Nostalgičan sam‘

"Tijekom današnjeg dana okupit ćemo sve djelatnike gradske uprave na čelu s pročelnicima odjela", otkrila je Rinčić

Iva Rinčić s najblizim suradnicima nakon preuzimanja vlasti

 Damir Skomrlj/Cropix
"Tijekom današnjeg dana okupit ćemo sve djelatnike gradske uprave na čelu s pročelnicima odjela", otkrila je Rinčić

Nova riječka gradonačelnica Iva Rinčić sa svojim zamjenicima Aleksandrom Sašom Milakovićem i Vedranom Vivodom danas je službeno preuzela vlast u gradskoj upravi, a prvi zadatak bio joj je potpisivanje Zapisnika o primopredaji izvršnih ovlasti, koji joj je uručio bivši gradonačelnik Marko Filipović.

On je istaknuo da grad ostavlja s boljim financijama nego kada ga je preuzeo, s pozitivnom bilancom i zaduženošću od samo 6 posto, što je daleko ispod zakonskog ograničenja od 20 posto.

Rinčić je rekla da su građani Rijeke jasno rekli što misle o upravljanju gradom te su se s dvije trećine glasova odlučili za promjenu.

image

Iva Rinčić

Damir Skomrlj/Cropix

- Od sto i jednog ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
25. lipanj 2026 09:48