IVANA KEKIN

‘Hrvatsko zdravstvo premreženo je korupcijom. HDZ-ov kandidat izgubio je na izborima, ali je dobio utješnu nagradu...‘

‘Prva linija obrane nam mora biti da milijuni i milijarde prestanu iz javnog sustava curiti HDZ-u bliskim privatnicima‘, rekla je Kekin

Ivana Kekin

 Damjan Tadic/Cropix
‘Prva linija obrane nam mora biti da milijuni i milijarde prestanu iz javnog sustava curiti HDZ-u bliskim privatnicima‘, rekla je Kekin

Predsjednica saborskog Odbora za zdravstvo Ivana Kekin (Možemo!) ocijenila je u četvrtak, vezano uz slučaj korupcije u KBC-u Zagreb, da je hrvatsko zdravstvo premreženo korupcijom, svi modeli korupcije su normalizirani, a otimačina iz javnog zdravstva potpuno legalizirana.

"Kad god se otima od zdravstva, to je gadljivo zato što se direktno otima od nekoga tko je bolestan i otima mu se zdravlje”, izjavila je Kekin na konferenciji za novinare u Saboru.

Upozorila je da postoje modeli korupcije koji su potpuno normalizirani i, što je najgore, oni najskuplji modeli otimačine iz zdravstva koji su legalizirani i potpuno su legalni.

"Strategija Vlade Andreja Plenkovića je, što je nastavak svih HDZ-ovih vlada, da strateški ne nabavlja dijagnostičke i terapijske aparate za javnozdravstv...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 21:10