Predsjednica saborskog Odbora za zdravstvo Ivana Kekin (Možemo!) ocijenila je u četvrtak, vezano uz slučaj korupcije u KBC-u Zagreb, da je hrvatsko zdravstvo premreženo korupcijom, svi modeli korupcije su normalizirani, a otimačina iz javnog zdravstva potpuno legalizirana.
"Kad god se otima od zdravstva, to je gadljivo zato što se direktno otima od nekoga tko je bolestan i otima mu se zdravlje”, izjavila je Kekin na konferenciji za novinare u Saboru.
Upozorila je da postoje modeli korupcije koji su potpuno normalizirani i, što je najgore, oni najskuplji modeli otimačine iz zdravstva koji su legalizirani i potpuno su legalni.
"Strategija Vlade Andreja Plenkovića je, što je nastavak svih HDZ-ovih vlada, da strateški ne nabavlja dijagnostičke i terapijske aparate za javnozdravstv...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....