Župan Ličko-senjske županije Ernest Petry i zamjenica župana Jasna Orešković Brkljačić danas su Gimnaziji Gospić uručili priznanje za najbolju srednju školu u Ličko-senjskoj županiji za 2025. godinu.Titula najboljih u županiji pripala im je na temelju rezultata prošlogodišnjih maturanata na državnoj maturi iz hrvatskog, matematike i engleskog.
Priznanje su preuzeli ravnateljica Anela Serdar Pašalić i učenici škole, ponosni na kontinuitet izvrsnosti i uspješnog rada ove obrazovne ustanove.
- Ovo je rezultat predanog rada učenika, profesora i svih djelatnika škole te dodatni poticaj za nastavak ostvarivanja izvrsnih rezultata - istaknula je ravnateljica Serdar Pašalić.
Župan Petry čestitao je učenicima, profesorima i ravnateljici na postignutom uspjehu te istaknuo kako je riječ o priznanju koje pripada cijeloj školi.
– Čestitam ravnateljici, nastavnicima, profesorima i svim učenicima koji su svojim radom pridonijeli da ova škola bude prepoznata kao jedna od najboljih srednjoškolskih ustanova u Hrvatskoj, a najbolja u našoj županiji – rekao je Petry.
Župan je učenicima završnih razreda poželio puno uspjeha u daljnjem školovanju i životu te da se nakon fakulteta vrate u Gospić kako bi svoje znanje i iskustvo stavili u službu razvoja kraja iz kojeg potječu.
Podsjetio je i na ulaganja Ličko-senjske županije u obrazovni sustav: energetsku obnovu školske zgrade koja obuhvaća obnovu fasade, zamjenu stolarije, modernizaciju rasvjete i druge zahvate usmjerene na poboljšanje uvjeta rada i boravka učenika.
– Do početka sljedeće školske godine očekujemo završetak radova, uključujući i školsku dvoranu, kako bi učenici imali još bolje uvjete za obrazovanje i izvannastavne aktivnosti – rekao je Petry.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....