ZAKAZAO

Da se Marcelo Brozović ugledao na njega, Hrvatska bi sad igrala u osmini finala EURA...

Stožerni igrač hrvatske reprezentacije učinkom je daleko od svojih prezentacija na posljednja dva svjetska prvenstva

Marcelo Brozović

Gabriel Bouys/AFP

Grč na licu Cristiana Ronalda dok je u 67. minuti utakmice u Gelsenkirchenu napuštao teren odavao je ogromnu frustraciju. Nervozno je skidao kapetansku traku s ruke i pogledavao semafor, na kojemu se zrcalila senzacija: Gruzija - Portugal 2-0. Nije 39-godišnji portugalski napadač navikao da ga treneri mijenjaju dvadesetak minuta prije kraja utakmice.

No izbornik Portugala Roberto Martinez imao je snažne argumente za svoju odluku. Ronaldova je statistika bila iznenađujuće opskurna. Najbolji nogometaš u povijesti Portugala samo je jednom priprijetio protivničkim vratima: u 16. minuti njegov je pokušaj iz slobodnog udarca gruzijski vratar Mamardašvili ukrotio. Još dva šuta u nastajanju gruzijski su nogometaši izblokirali. Sveukupno,...

28. lipanj 2024 12:11