U novoj aferi, koja je danas otkrivena u Zagrebu, pojavilo se ime Mije Kovče, šogora na Cvjetnom trgu ubijenoga Vjeke Sliška.
Mijo Kovčo prvi se put u crnim kronikama pojavio krajem 80-ih kao žrtva pucnjave u Vlaškoj ulici, kao jedna od žrtava skupine koja je od travnja 1987. do kraja 1988. godine na području Zagreba počinila nekoliko pokušaja ubojstva, nasilničkog ponašanja, iznuda i teško ozlijedila više osoba.
Mijo Kovčo, tada 30-godišnjak, bio je svjedok na suđenju u sudskom postupku koji će medijski biti poznat pod nazivom tzv. albanska mafija jer su okrivljenici bili uglavnom pripadnici albanske narodnosti koji su živjeli u Zagrebu.
Bio je to tada s političke razine orkestriran postupak koji je neslavno završio po tadašnje tužiteljstvo, a na opće iznenađenje prisutnih, tadašnji predsjednik vijeća zagrebačkog Okružnog suda oslobodio je optužene da su bili dio, kako bismo to danas nazvali, "zločinačkog udruženja".
Kovčo je ranjen 1. rujna 1988. godine u Vlaškoj ulici, a za to je bio optužen Hazir Haziri, koji je oslobođen optužbe. Mijo Kovčo bio je šogor Vjeke Sliška, "kralja poker‑aparata", koji je ubijen u atentatu na Cvjetnom trgu, a prethodno ga se pokušalo likvidirati u više navrata.
Svjedočio je o tome na suđenju za Sliškovo ubojstvo u postupku protiv tzv. zločinačke organizacije početkom 2000-ih, ali sudsko vijeće nije istinitim ocijenilo njegov iskaz o ubojstvu njegova šogora i mogućim naručiteljima.
Poslije je na jednoj od rasprava u ponovljenom suđenju za jedan od pokušaja ubojstva svojeg šogora rekao da iza toga stoji Hrvoje Petrač i da mu je to u Beču rekao general Vladimir Zagorec koji je, pak, sve to opovrgnuo.
Kovčo se prošle godine spominjao u kontekstu građevinske investicije njegove kćeri na jednoj od najatraktivnijih lokacija u Zagrebu - po gradnji stambeno-poslovne zgrade na uglu Zvonimirove i Harambašićeve ulice.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....