Rukometašice Podravka Vegete osvajačice su Hrvatskog kupa. U finalnoj utakmici odigranoj u Poreču u sklopu Festivala rukometa, Koprivničanke su obranile ovaj trofej protiv igračica zagrebačke Lokomotive od kojih su bile bolje i u nedavnom finalnoj razigravanju za prvaka Hrvatske. Ovaj put su slavile uvjerljivim rezultatom 29:18.
Igračice Ivice Obrvana objektivno su trenutačno najbolje, otplesale su pobjednički ples nedavno u Koprivnici, sada su ga zasluženo ponovile i u Poreču iako su igračice Silvija Ivandije u finalu davale sve od sebe. U novi su trofej u finalu najviše ugradile vratarka Podravke Lucija Bešen s ukupno 17obrana i Matea Pletikosić sa sedam golova, dok je kod poraženih Stela Posavec zabila pet puta. Sraz ova dva kluba bio je već 19. u velikim finalima u domaćem kupu, samo ih je četiri Lokomotiva riješila u svoju korist.
- Zadovoljna sam utakmicom, obrana je odlično funkcionirala tijekom svih 60 minuta, a ja sam onda dosta toga lovila. Tako to funkcionira kad je obrana posložena. Bilo je borbeno, ali smo opet pokazale da smo bolje. Iza nas je vrlo uspješna sezona, ciljeve smo u potpunosti ispunile, rekla je nakon drugog trofeja osvojenog ove sezone Lucija Bešen koja je već u prvom dijelu skinula 11 udaraca.
Za podsjećanje, ova dva kluba su i jedina koji su u dosadašnjim domaćim natjecanjima u kupu dolazile do trofeja. Koprivničanke su ga uzele, evo već, 28. put, Lokomotiva čeka svoj sedmi. Ovaj njihov sraz bio je već 19. u velikim finalima u kupu, samo ih je četiri Lokomotiva riješila u svoju korist. Također, četiri posljednja finala kupa imala su iste ove suparnice i isti ishod.
Finale je riješeno već u prvom poluvremenu; Koprivničanke su napravile početnu prednost od četiri gola, "lokosice" stigle do priključka, a zatim je 6-0 serija Podravke u potpunosti odredila konačni ishod.
- Prelomili smo utakmicu u završnici prvog poluvremena kad smo otišli na nedostižnu razliku. Bila je ovo ukupno gledano odlična sezona ponovno s dva domaća trofeja i odličnim nastupom u Ligi prvakinja. Da nije bilo velikog broja ozljeda kao i lani, možda smo nešto više mogli u Europi. Sad ćemo se malo odmoriti i vrlo brzo počinju pripreme za sljedeću sezonu, rekao je trener Podravke Ivica Obrvan.
Ovu je utakmicu posebno emotivno doživjela Tena Japundža koja odlazi iz Lokomotive. Jedva je skrivala suze:
- Odlazim nakon punih devet sezona, zahvaljujem se svima u klubu na svemu što sam doživjela kroz sve ove godine. Bilo je lijepih i ružnih trenutaka, pamtit ću samo lijepe. Bile smo dobre ove sezone u Europskoj ligi gdje smo dogurale do četvrtfinala. U domaćim vodama smo napravile što smo mogle, nije nas pobijedio nitko osim Podravke koja je trenutačno realno jača. Žao mi je što u finalu nismo malo bolje parirale, zaključila je Tena...










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....