Navigation toggle

Siniša Krajač i Zlatko Mateša

IZVIDI U HOO-U

Uz Matešu i suprugu na meti i cijelo vodstvo? ‘Tko je kriv, morat će otići! Oni ovo nisu zaslužili‘

USKOK je tražio dokumente o putnim nalozima i karticama, vodstvo je predalo sve papire bez ikakve pompe
Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 20. svibanj 2026. 19:06

Državno odvjetništvo provodi izvide u Hrvatskom olimpijskom odboru (HOO) vezano uz putne naloge i kartično poslovanje čelništva, a glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora, Siniša Krajač osvrnuo se na aktualne izvide u razgovoru za RTL.

Izvidi su pokrenuti protiv predsjednika HOO-a Zlatka Mateše i njegove supruge, no Krajač ističe da je dokumentacija zatražena za cijelo vodstvo odbora uključujući predsjednika, njega samog te direktore resora, prenosi Slobodna Dalmacija.

"Došli su ljudi, samo zatražiti dokumentaciju i mi smo ju predali bez ikakve pompe i bez ikakvih problema. Mislim da tu nema nikakvih spornih stvari", rekao je Krajač.

"Trebalo bi sve biti čisto. Ako nije, bit će nam ukazano i vjerojatno ćemo dodatno biti pozvani na nekakve razgovore", dodao je.

Na pitanje o eventualnim sukobima unutar HOO-a, Krajač je odbacio takve tvrdnje.

"Nema ovdje sukoba. Moramo sjesti i početi razgovarati zbog sporta i sportaša. Sportaši ovo definitivno nisu zaslužili", poručio je.

image

Glavni tajnik HOO-a Siniša Krajač

GORAN MEHKEK Cropix

Krajač je komentirao i nedavnu sjednicu na kojoj se u medijima najavljivala njegova smjena, a koja se nije dogodila.

"Pa evo, još sam tu. Smjenu koju su najavljivali, to moraju protumačiti oni koji su ju tražili. To nije bila tema na sjednici vijeća", kazao je.

O odnosu s predsjednikom Matešom, koji je u nedavnom intervjuu naveo da je Krajač odgovoran za financijsko poslovanje, glavni tajnik je odgovorio:

"Meni to piše u opisu mog radnog mjesta. Tako da, ne bježim od odgovornosti."

Upitan treba li on ili Mateša podnijeti ostavku, Krajač je bio jasan:

"Sada bi bilo najgore podviti rep i pobjeći. Stvari se moraju dovesti na čistac, a onda tek razgovarati o ostavkama. Na temelju novinskih natpisa ne bih rekao da bi netko trebao podnijeti ostavku, ali na temelju odgovornosti i onoga što će se dokazati, svakako. Tko je kriv, morat će otići", rekao je za RTL.

Istaknuo je da i dalje ima legitimitet za obnašanje funkcije dok god ga ne smijene te da je prioritet kontinuitet rada i podrška sportašima.

28. lipanj 2026 03:05