Navigation toggle

Luka Stojković

 MARIN FRANOV Cropix
NAKON ŽALBE

Sjajne vijesti za Dinamo, UEFA smanjila Stojkovićevu kaznu!

Luka Stojković je prvotno trebao propustiti tri utakmice, ali krovna organizacija europskog nogometa smanjila je suspenziju na dvije utakmice
Piše: Dominik BlaževićObjavljeno: 22. lipanj 2026. 15:42

Dobre vijesti stigle su za Dinamo iz UEFA-e. Naime, zagrebački klub žalio se na odluku krovne organizacije europskog nogometa koja je Luku Stojkovića kaznila s tri utakmice suspenzije nakon nesmotrenog poteza u doigravanju za osminu finala Europske lige. Žalba je prihvaćena i kazna je smanjena na dvije utakmice.

To znači da će Stojković propustiti samo prva dva dvoboja Modrih u Europi, a poznato je kako će suparnik aktualnim prvacima Hrvatske biti Thun, klub koji je senzacionalno osvojio naslov prvaka Švicarske. Dodajmo i kako je UEFA objavila i informacije o datumu, pa je tako prva utakmica na rasporedu 21. srpnja u 20 sati u Švicarskoj, dok će uzvratna utakmica biti odigrana tjedan dana kasnije na Maksimiru.

Zašto je Stojković suspendiran?

Dinamo je krajem veljače remizirao s Genkom (3:3), no to nije bilo dovoljno za prolazak dalje s obzirom na to da je belgijski sastav slavio 3:1 na Maksimiru u prvom dvoboju. Modri su sjajno izgledali u tom dvoboju, a dojam je kako je upravo Stojković prelomio dvoboj nakon što je u produžetku (105. minuta) ošamario suparnika i tako zaradio izravni crveni karton.

Rezultat je u tom trenutku bio 3:2 za Modre, kojima su trebala dva pogotka za preokret, no na kraju je pogodak uspio zabiti samo Genk preko Heymansa u 114. minuti za konačnih 3:3.

22. lipanj 2026 15:43