Zelenortski otoci nastavit će svoje senzacionalno putovanje kroz Mundijal. Debitanti na ovom Svjetskom prvenstvu postali su najmanja zemlja u povijesti koja je izborila nokaut-fazu SP-a, a kao nagrada stiže im dvoboj šesnaestine finala protiv Argentine, aktualnog prvaka svijeta.
Sve je to potvrđeno u dramatičnim okolnostima. U posljednjem kolu Plavi morski psi odigrali su 0:0 sa Saudijskom Arabijom u Houstonu, ali bodovna aritmetika nije bila u njihovim rukama.
Sudbina afričke otočne nacije ovisila je o onome što će se dogoditi u Guadalajari, gdje su istovremeno snage odmjeravali Španjolska i Urugvaj.
Igrači Zelenortskih otoka zato su se okupili usred travnjaka i završnicu tog dvoboja pratili na mobitelima. Trebalo im je da Španjolci sačuvaju vodstvo od 1:0, a napetost na tribinama i na terenu u Guadalajari rasla je iz minute u minutu.
Urugvajac Agustín Canobbio, koji je i inače imao burnu večer, u završnici je isključen zbog grubog starta na Pauu Cubarsíju. Isključenje ga je potpuno izvelo iz takta. Verbalno je nasrnuo na suca, suigrači su ga morali smirivati, a upleo se i u guranje s klupom Španjolske. Cijeli je metež dodatno produžio utakmicu i iščekivanje nogometaša Zelenortskih otoka.
No, rezultat se nije promijenio. Plavi morski psi plasirali su se u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva, a s obzirom na to da su u skupini H završili na drugom mjestu, u šesnaestini finala čeka ih Argentina.
Izbornik Pedro Leitão Brito Bubista čestitao je igračima na načinu na koji su prošli grupnu fazu.
- Želim čestitati momčadi i svim našim ljudima na načinu na koji smo igrali, sa srcem - rekao je Bubista i dodao:
- Završili smo utakmicu uz velike poteškoće, mnogi igrači su već patili od grčeva. Ali naša momčad je bila hrabra cijelo vrijeme, uvijek je tražila pobjedu.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....