Navigation toggle

Gianni Infantino u društvu predsjednika češkog i južnokorejskog nogometnog saveza

 ULISES RUIZ Afp
POHLEPA DOŠLA NA NAPLATU

FIFA-u sustigla brutalna istina, ali sve pokušavaju zataškati: ‘Ovo je najgore prvenstvo ikad!‘

Društvene mreže odmah su preplavile fotografije neispunjenih tribina, a reakcije razočaranih ljubitelja nogometa su, dakako, brutalne
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 12. lipanj 2026. 08:11

Gianni Infantino i njegovi suradnici u Zürichu godinama uspješno ignoriraju glas razuma i vapaje običnih navijača, no stvarnost ih je upravo brutalno sustigla. Ono od čega se najviše strahovalo uoči Svjetskog prvenstva, a to su (polu)prazne tribine zbog astronomskih cijena ulaznica, postalo je realnost, i to pred očima samog predsjednika krovne nogometne organizacije.

U dvoboju 1. kola skupine A Južna Koreja je nakon preokreta svladala Češku rezultatom 2:1, no umjesto nogometa u prvi plan izbili su prizori polupraznih tribina stadiona Akron u meksičkom Zapopanu.

Česi su poveli u 59. minuti preko Ladislava Krejčija, no Korejci su kreirali sjajan preokret golovima Hwanga In-beoma u 67. i Oha Hyeon-gyua u 80. minuti.

image

Igrači Češke i Južne Koreje uoči utakmice na Guadalajara stadionu u Zapopanu

ULISES RUIZ Afp

Suočen s lavinom kritika i prije samog turnira, Infantino je nonšalantno branio preskupe karte. Tvrdio je, naime, da su cijene tek "prilagodba sjevernoameričkom tržištu" i odraz "apsolutno lude potražnje".

Ta "luda potražnja" u praksi je izgledala tako da je Infantino s tribina luksuzne lože morao gledati u tisuće praznih, plastičnih stolica.

"Svi smo se bojali da će se ovo dogoditi u Kataru, a dogodilo se četiri godine kasnije. Bravo, Infantino!", jedan je od prigodnih komentara na društvenim mrežama.

Službeni kapacitet stadiona Akron iznosi 48.000 sjedećih mjesta. FIFA je u svom službenom izvještaju navela da je susret pratilo 44.985 gledatelja, sugerirajući da je stadion bio gotovo pun. Međutim, televizijske snimke i fotografije fotoreportera s terena govore sasvim suprotno; stadion je bio praktički poluprazan.

Društvene mreže odmah su preplavile fotografije neispunjenih tribina, a reakcije razočaranih ljubitelja nogometa su, dakako, brutalne. Navijačka atmosfera trebala je biti zaštitni znak Mundijala, stoga ne čude komentari na društvenim mrežama:

"Ako će ovakvi stadioni biti do kraja prvenstva, bolje da se ne igra", napisao je jedan navijač, dok je drugi dodao:

"Ovo je najgore Svjetsko prvenstvo ikad!"

Jedan je razočarani ljubitelj nogometa pak napisao: "Četiri godine čekamo na Svjetsko prvenstvo, a onda stadioni izgledaju kao da su u pitanju prijateljske utakmice."

Nakon ovoga s posebnim zanimanjem čekamo ostale utakmice u skupinama, jer ovo vrlo vjerojatno neće biti jedini debakl...

SP 2026 statistika
12. lipanj 2026 08:11