Gianni Infantino, 56-godišnji predsjednik Međunarodne nogometne organizacije, najavio je da će FIFA analizirati i razmotriti da se novina prekida tijekom poluvremena utakmica nastavi prakticirati i na idućim svjetskim prvenstvima.
- Na temelju ovog iskustva moći ćemo donijeti odluku za budućnost. Osobno mi se sviđaju te stanke. Dobrodošle su za igrače, a ujedno su zabavne za navijače - rekao je predsjednik FIFA-e.
Popularno nazvana stanka za hidrataciju nogometaša koristi se na sredini oba poluvremena i traje po tri minute. Zasad je veći dio onih koji su protivnici takve ideje zbog rušenja ritma utakmice, ali i prikrivenog načina da se u tijek nogometnog susreta uguraju reklame.
- Je li nužno loše da su igrači dobili nekoliko minuta da se odmore, obnove snagu i na teren vrate u punoj brzini? Mislim da nije. Je li nužno loše da treneri dobiju novu mogućnost da promijene neke postavke ili isprave pogreške? Također mislim da nije. Uostalom, mislim i da su te stanke uvjetovale da se ovo Svjetsko prvenstvo igra u najjačem intenzitetu u povijesti - izjavio je Infantino.
Na početku prvenstva to se nije događalo, ali posljednjih dana na startu svake stanke za hidrataciju navijači daju svoj sud, a to su zvižduci. Treneri i igrači također su naveli da u nekim susretima, gdje su vremenski uvjeti bili ugodni, nije bilo nikakve potrebe za stankom.
- Ne možemo negdje nuditi stanku, a negdje ne, bez obzira na vremenske uvjete. Jer nema smisla da neki trener ima priliku utjecati na tijek utakmice gdje je vruće, a tamo gdje je hladnije ne dobije mogućnost razgovarati sa svojim igračima - dodao je Infantino.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....