Navigation toggle

Kolinda Grabar Kitarović

 Boris Kovačev/ Cropix
DELIRIJ U PHILADELPHIJI

VIDEO Rasplesana Kolinda upala na večer Hrvata, pričali smo s njom: ‘Ostajem kod prijatelja, tu i nije baš jeftino‘

"Mi smo kritični prema našim Vatrenima, a ja često putujem i slušam kako ljudi govore da je utakmica protiv Engleske bila jedna od najboljih na turniru", rekla je bivša predsjednica RH
Piše: Dražen Antolić iz SAD-aObjavljeno: 27. lipanj 2026. 05:25

Nakon što su navijači Hrvatske stigli u Philadelphiju, održana je i Hrvatska večer Hrvata u Craft Hallu. Osim velikog broja navijača, tamo smo sreli i neka poznata lica. Razgovarali smo s glavnim državnim odvjetnikom RH Ivanom Turudićem, koji nam je ranije otkrio kako je veliki navijač Vatrenih, kao i da reprezentaciju prati od 1998. Sugovornica nam je bila i bivša hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović.

- Jučer sam ‘pobjegla‘ sa sjednice Međunarodnog olimpijskog odbora. Odradila sam onaj svoj dio jer sam vodila proces izbora novih domaćina OI. Sinoć sam doputovala u Washington, a ovdje sam došla vlakom. Namjeravam ostati do 21. 7. kod prijatelja jer ovdje i nije baš jeftino - kazala je bivša predsjednica RH, pa dodala:

- Mi smo kritični prema našim Vatrenima, a ja često putujem i slušam kako ljudi govore da je utakmica protiv Engleske bila jedna od najboljih na turniru, ako ne i najbolja dosad. Malo nam fali samopouzdanja, pokleknemo uvijek kad nas suci zakinu, a ja kao navijač mogu reći da nas jesu zakinuli. Svi kažu da Hrvatska dobro igra, tako da dečki, samo naprijed.

Na pitanje o uspomenama s prvenstva u Rusiji i Kataru, kazala je kako je nevjerojatno da se ljudi još uvijek sjećaju prvenstva iz Rusije, kada je Grabar-Kitarović često bila na utakmicama dok je obnašala funkciju predsjednice RH.

- Nevjerojatno, svi se još uvijek toga sjećaju, dokaz je to koliku snagu nogomet ima. Uzela sam povratnu kartu do 21. srpnja, mislim da to dovoljno govori o mojim očekivanjima - zaključila je Grabar-Kitarović koja u jednom trenutku više nije mogla odoljeti atmosferi u Craft Hallu pa se i rasplesala.

image
BORIS KOVACEV Cropix
image
BORIS KOVACEV Cropix
image

Bivša predsjednica u jednom trenutku više nije mogla odoljeti atmosferi pa se i rasplesala

BORIS KOVACEV Cropix

Ivana Turudića smo pitali za komentar nakon utakmice protiv Paname. Podsjetimo, on je ranije kazao da je Ante Budimir najbolji hrvatski napadač.

- Pobjeda je pobjeda, nije baš da je bilo veličanstveno. Drago mi je da sam pogodio s izborom Budimira. Mislim da je on pošten čovjek i da cijela njegova životna priča govori kako je riječ o pravom čovjeku na pravom mjestu. Nije mala stvar biti treći najbolji strijelac španjolske lige - započeo je Turudić pa o Gani kratko rekao:

- Sutra ćemo pobijediti Ganu, a za dalje ćemo vidjeti.

Već nekoliko dana piše se o mogućim kalkulacijama, a evo kako Ivan Turudić vidi večerašnju utakmicu.

- Siguran sam da igrači i izbornik neće kalkulirati. Vjerujem u dobar rezultat, pa nas onda baš briga s kim ćemo igrati. Na ovakvom prvenstvu moramo igrati protiv jakih protivnika, pa mislim da je sasvim svejedno hoće li to biti odmah u sljedećoj fazi ili kasnije.

image

Na fotografiji: Ivan Turudić sa sinom Ivanom

BORIS KOVACEV Cropix

Koliko dugo ostaje u Americi i što očekuje od Vatrenih u nastavku prvenstva.

- Nakon utakmice protiv Gane vraćam se u Zagreb. Što se tiče Vatrenih, vjerujem da možemo do četvrtfinala ili polufinala, pa tako postoji mogućnost da se vratim.

SP 2026 statistika
27. lipanj 2026 05:27