Hrvatska je nakon skromnog nastupa u Torontu došla do minimalne pobjede protiv Paname (1:0) i tako u drugoj utakmici grupne faze upisala prva tri boda na ovom Svjetskom prvenstvu. Panamci su na trenutke izgledali jako dobro, često prijetili brzim tranzicijama i malo je nedostajalo da tijekom prvog poluvremena golom kazne dosta loš nastup Vatrenih. Nisu svoje prilike iskoristili, a onda se Hrvatska probudila u nastavku i golom Ante Budimira u 54. minuti došla do pobjede.
Često su tijekom prvog dijela Panamci napadali po desnom krilu, odnosno po lijevoj strani hrvatske obrane. Vidjelo se da se Joško Gvardiol još nije potpuno oporavio nakon ozljede i imao je problema s vraćanjem u obranu pa je često Cristian Martínez prijetio po toj strani. U drugom dijelu Ivan Perišić je preuzeo poziciju lijevog beka i bolje zatvorio tu stranu.
Zanimljivu odluku je nakon utakmice donijela FIFA, možda čak i kontroverznu. Nagradu za igrača utakmice nisu dodijelili nikome iz redova pobjedničke momčadi, odnosno Hrvatske. Spomenuti Cristian Martínez je na kraju odnio tu nagradu, a ne strijelac Budimir, asistent Josip Stanišić, legendarni Luka Modrić ili „ratnički“ Martin Baturina... Neka bude spomenuto da je "igrač utakmice" susret završio s 24 od 34 točna dodavanja, nijednom kreiranom prilikom, dva dodira u hrvatskom šesnaestercu, nula od jedan točan dribling, nula od sedam preciznih ubačaja i jednom od četiri točnom dugom loptom.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....