Dan nakon minimalne, ali izuzetno važne pobjede nad Panamom, izbornik Zlatko Dalić održao je konferenciju za medije na kojoj je analizirao trenutno stanje u reprezentaciji, osvrnuo se na sinoćnju utakmicu i najavio dvoboj protiv Gane.
Podsjetimo, Hrvatska je u prvom kolu izgubila od Engleske rezultatom 4:2, a potom protekle noći svladala Panamu 1:0 pogortkom Ante Budimira.
Odluka o prolasku u nokaut-fazu past će u subotu, kada Vatrene od 23 sata po našem vremenu čeka ključni ogled protiv Gane.
Press konferencija počela je s malim zakašnjenjem, a izbornik je na samo startu istaknuo da reprezentacija nije bila na željenoj razini.
- Željeli smo tri boda i stigli smo do njih, bilo je neočekivano teško. Nismo bili na razini na kojoj trebamo i želimo biti, ali ostajemo pozitivni. Znamo da ima grešaka i da ne igramo kako bismo htjeli, ali osvojili smo tri boda. Nema vremena za analiziranje i gubljenje vremena, iduća je utakmica za tri dana, moramo biti pozitivni, rekao je Dalić.
Potom je govorio o tome kakav je bio plan portiv Paname i što očekuje protiv Gane.
- Nismo željeli srljati kroz sredinu. Čekali smo, tako ćemo igrati i protiv Gane. Gol smo dali iz akcije po boku, što nam je bio cilj. Moramo se paziti kontre protiv Gane, oni su obje utakmice igrali u niskom bloku, pojasnio je Dalić pa nastavio.
- Oni su ostvarili plasman i čekat će u bloku. Ne smijemo čekati da naša zadnja linija spašava Livakovića. Nismo dobri u bloku i reposjedu. Ali, imamo tri dana, sada je pao pritisak, rekao je.
Hoće li biti promjena za utakmicu s Ganom? O Gvardiolovom povratku nakon loma noge.
- On je prije pola godine slomio nogu i sjajno je kako se vratio. Nije u formi kakvoj bi mogao biti, moramo ga čekati. Nedostaje mu faza obrane, to je evidentno. On ima svoje ime i svoj status, glupo je prozivati ga za sve negativno. Tek je mjesec i pol u punom pogonu, treba mu vremena. Vratit će se i biti još bolji.Vidjet ćemo što ćemo promijenit protiv Gane, nešto hoćemo. Ostat ćemo u sustavu u kojem smo igrali, kazao je.
Prokomentirao je i činjenicu da su preostala samo tri dana do utakmice.
- Imali smo sedan dana između prve dvije, sada su četiri. To utječe na igrače, posebno kada su teški uvjeti za igru, ali mi smo jako sretni i zadovoljni uvjetima koje imamo ovdje u Alexandriji, rekao je izbornik Dalić.
Zadovoljan je što napadači zabijaju i u golovima sudjeluju ofenzivni igrači.
- Zabili smo iz sjajnih akcija, ništa nije slučajno. Veseli me što zabijaju i bitno je da su u dobroj formi, kazao je.
Izbornika su pitali koliko je teško pronaći idealnu postavu i je li rizik krenuti s igračima koji nisu igrali.
- Imamo širinu. Koristili smo 19 igrača do sada, a činjenica je da neki igrači nisu bili u ritmu utakmica. Priča se tko će početi utakmicu, a važnije je tko će ju završiti. To se vidjelo protiv Paname. Oni koji ulaze moraju donijeti ritam i preokret. Važno je imati balans i igrače koji donose preokret. Baziram se na onome što vidim na treningu, rekao je Dalić.
Prokomentirao je i nastup Marca Pašalića.
- Bio bi veliki uspjeh da je zabio gol. Velika je stvar što se našao u šansi, jedan je od naših rijetkih brzih igrača. Dali smo mu šasnu ispred Sučića baš zato što je krilni igrač. Dao je odlično dodavanje Stanišiću prije gola, pohvalio ga je Dalić.
Govorio je zatim o Livakoviću.
- Sjajno je branio. I kada nije branio u klubu, on nije bio upitan. Ovo nije klub, ovo je reprezentacija. Osam godina smo izvrsni jer su priča i odnosi dobri, cijeno stare priče. On brani fantastično, svaka mu čast.
Potom je uputio i čestitku reprezentaciji Bosne i Hercegovine.
- Dobro rade, ovo je velik uspjeh. Želim im puno uspjeha, kazao je.
Za kraj je prokomentirao i pauze za hidrataciju.
- Nekad je dobro, nekad nije. Nadam se da ih nisu uveli zbog novca. Nama je to pomoglo, zaključio je Dalić.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....