Hrvatski izbornik Zlatko Dalić prokomentirao je pobjedu Vatrenih protiv Gane i plasman u drugi krug Svjetskog prvenstva.
- Jako teška utakmica, ali mislim da je Hrvatska danas odigrala fantastično u taktičkom smislu. Vratili smo se na stare postavke. No to je samo prvi korak, moramo se okrenuti onome što nas čeka u Torontu. Znao sam, prema treninzima, da možemo i moramo bolje - kazao je izbornik koji je bio ljut zbog sudačke odluke da se prizna gol Ganaca.
- Ganski gol nije čist. Čim se situacija toliko dugo provjerava, to je sumnjivo. Takve se stvari sude nama. Sigurno se protiv Engleske ne bi ponovio onaj Kaneov penal niti bi im danas svirali takvo zaleđe.
Nakon završetka utakmice izbornik je održao motivacijski govor igračima na centru. Otkrio je što im je tom prigodom poručio:
- Ništa posebno. Napravili smo dobar posao, idemo u kamp i spremamo se za Toronto. Bilo je puno sumnji u nas, a ova reprezentacija mora biti cijenjena i poštovana, pa čak i da sve izgubimo. Žalosno je da se pljuje po ovoj momčadi. Danas je na tribinama bilo 40 tisuća naših ljudi, vidjeli ste to zajedništvo i što je sve ova reprezentacija napravila za naš narod i državu. Izgubimo jednu utakmicu i odmah svi navale na nas. Ne razumijem te glave. Ali mi smo se ponovno digli, pobijedili i prošli dalje.
Kao i svi, pohvalio je Modrića, koji je i igrao i riljao kao u najboljim danima.
- Mislim da su svi dali maksimum, a Luka je bio doista fantastičan. U zadnjim minutama uklizava, trči i bori se. Drago mi je da je tako ispalo, najviše zbog njega. To je njegov karakter i njegova energija. Upisao je asistenciju i dvaput je spašavao gol uklizavanjem. Prije smo ga vadili pred kraj susreta, a sada je, kako je utakmica odmicala, sve više podizao ritam. Luka je svjestan da je ovo njegovo zadnje Svjetsko prvenstvo i želi se oprostiti na najbolji mogući način. Svi želimo ostati ovdje što dulje.
Nikola Vlašić bio je iznenađenje u početnoj postavi.
- Nikola radi fantastičan posao na treninzima. Imao je i sjajnu sezonu, a njemu odgovara primati loptu između linija. Pogodio je vratnicu, zabio gol i odigrao super utakmicu.
Na pitanje dokle može ova Hrvatska, izbornik poziva na smirivanje euforije:
- Već smo napravili sjajne stvari, i to mimo svih očekivanja, pa su sada apetiti jako porasli. Puno je teže ponoviti uspjeh. U Kataru smo uspjeli, želimo i ovdje. Znam da je ovo tek jedan mali koračić. Prolazak skupine je u redu, ali ne padamo u euforiju.
Veliki teret na ovom prvenstvu nose mladi igrači, posebice Petar Sučić i Martin Baturina.
- Vrijeme je da odrade neke stvari, došlo je njihovo vrijeme. Nadam se da će se Joško Gvardiol vratiti u formu. Dugo nije igrao i to je ostavilo traga. Žao mi je što Andrej Kramarić nije ušao, ali presudio je splet okolnosti.
Novinare je zanimalo i je li postavljanjem Ivana Perišića na poziciju lijevog beka umjesto Joška Gvardiola riješena većina problema u obrani.
- Nije samo to. Malo smo drukčije stajali na terenu nego u prve dvije utakmice, u kojima je možda bilo grešaka u mojim postavkama. Perišić je igrao lijevog beka, a svi znamo da to nije njegova prirodna pozicija. No on trenutačno ima više samopouzdanja od Gvardiola i zato sam se odlučio za tu varijantu. Obrana je zapravo bila jako dobra.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....