Počelo je, počelo; u stvari još nije počelo, ali će vrlo brzo započeti bjesomučno skupljanje Paninijevih sličica o Svjetskom nogometnom prvenstvu 2026. u Kanadi, Meksiku i SAD-u. Već početkom svibnja na kioske i prodajna mjesta diljem svijeta (u nekim zemljama ranije, u nekima kasnije!) doći će najnovije izdanje renomiranog talijanskog proizvođača Paninija. Ludilo podjednako onome koje će započeti na terenima i tribinama imat će uvod u skupljanju sličica koje Panini proizvodi već desetljećima, a prvo je izdanje izdao sada već davne 1970. Tada, doduše, samo u Italiji, no otad se pomama kolekcionarstva albuma sa sličicama proširila diljem svijeta. Panini svake godine iznenadi skupljače nekim novitetima, a tako će biti i sada.
Ovaj će put album, zahvaljujući proširenju "formata" natjecanja na 48 zemalja sudionica, imati gotovo 1000 sličica i bit će ih kudikamo teže – naravno i skuplje – sakupiti. Za podsjećanje, zadnji Paninijev album za hrvatsko tržište za SP u Kataru 2022. imao je "samo" 670 sličica i to je znatno povećanje broja dragocjenih "naljepnica". Ovoga puta album će imati ukupno 980 sličica na 112 stranica, što je apsolutni Paninijev rekord. Svaka reprezentacija imat će dvije stranice s igračima, grbom i momčadskom fotografijom; paketići sa po sedam sličica koštat će na našem tržištu 1,50 eura.
Iako ćemo na početak skupljanja nogometnih ljubimaca još malo morati pričekati, Panini je u suradnji s dva proslavljena nogometna imena – s Robertom Baggiom i Pierluigijem Collinom – snimio promotivne materijale koji su najavili skorašnji početak prodaje. Na službenoj stranici već su u pretprodaji boksovi s 50 paketića po cijeni od 90 eura. Ta pretprodajna cijena uobičajeno je nešto viša.
Onima koji će skupljanjem Paninijevih sličica odlučiti napraviti uvertiru u sam nogometni turnir, koji će ponovno zaluditi cijeli svijet, toplo preporučujemo da se na vrijeme učlane u Udrugu sakupljača sličica Hrvatske "Imam-Imam-Nemam" koja će svojim članovima, kao i uvijek, omogućiti nabavljanje jeftinijih sličica.
– Dosadašnja praksa koju smo imali s hrvatskim dobavljačima albuma i sličica, prvenstveno Tiskom, koji će i ovaj put biti službeni distributer za Hrvatsku, uvijek je bila odlična. Oni su nam uvijek davali diskont od minimalno 20 posto. Tako će biti i ovoga puta, te će Imam-Imam-Nemam našim članovima omogućiti značajnu uštedu u sakupljanju sličica – rekao je tajnik Udruge Krešimir Hasenöhrl.
Koliko to iznosi u eurima, sami uz malo truda možete izračunati. Požurite se zato učlaniti u Imam-Imam-Nemam; kućni će vam budžet biti malo pošteđen.
Kako sada stvari stoje, u Hrvatskoj će novi Paninijev album sa sličicama biti u prodaji između 5. i 15. svibnja...










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....