Austrija se sa zvukom sirene dokopala mjesta u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva. U šestoj minuti sudačke nadoknade vremena utakmice protiv Alžira Saša Kalajdžić zabio je gol za 3:3, vrijedan plasmana među 32 najbolje reprezentacije Mundijala, među kojima je do tog trenutka bio Iran.
Komentator ORF-a Daniel Warmuth nije mogao suzdržati emocije, a Austrija je dobila novi televizijski trenutak za povijest. "Ludim!" vikao je Edi Finger prije 48 godina, kada je austrijska reprezentacija pobijedila Njemačku 3:2 na Svjetskom prvenstvu u Argentini. Utakmica u CórdobI praktički je dio austrijske kulturne baštine - a sada se dogodio još jedan legendarni televizijski trenutak.
Nakon što je Kalajdžić u dramatičnoj završnici zabio za 3:3, komentator ORF-a Daniel Warmuth oduševljeno je uzviknuo: "Jeste li ludi? Nikad nisam doživio ništa slično! To je to! Ne mogu više!".
Legendarni austrijski veznjak, danas sukomentator ORF-a Andreas Herzog, većim dijelom utakmice bio je nezadovoljan. Podsjetimo, i Alžiru i Austriji odgovarao je remi za prolaz u nokaut-fazu, zbog čega su mnogi taj susret najavljivali kao najkontroverzniji na Svjetskom prvenstvu.
- To je bilo 70 minuta samo dodavanja lopte. Nikad nisam komentirao takvo smeće - rekao je.
No, dramatična završnica promijenila je njegov stav.
- To je bio holivudski film sa sretnim završetkom za Austriju.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....