Poraz u Maksimiru prekinuo je pozitivnu seriju Farmaceuta, ali nije pokvario dobro raspoloženje u koprivničkoj svlačionici koja s puno motiva dočekuje nedjeljni ogled s Osijekom.
- Pristup će biti, kao i u svakoj utakmici, maksimalan. U to sam siguran, s obzirom na to kako momci rade cijeli tjedan, u kakvom su tonusu, na koji način pristupaju svakoj vježbi. Naravno da će se neke stvari pitati i Osijek koji djeluje odlično u zadnja tri kola. Čeka nas zahtjevna utakmica, ali siguran sam da ćemo odgovoriti na najbolji mogući način – ističe Mario Gregurina, mladi i uspješni trener koprivničkog prvoligaša.
Oko početne jedanaestorice nema prevelikih dvojbi.
- Ivan Božić i Mihail Caimacov su van stroja, to će potrajati još neko vrijeme. Svi ostali su zdravi, odmorni i željno iščekuju Osijek. Jedna do dvije pozicije su još otvorene, ovisno o tome koji bi nam igrači bolje profilno odgovarali s obzirom na suparnika, ali 90% stvari se zna.
Koliko se Osijek promijenio u smislu igre pod vodstvom novog trenera?
- Nema tu previše adaptacija. Mislim da su dobili na mirnoći, izlaze malo više u presing, puno više se igra iz zadnje linije. No, još je premali uzorak da bismo donosili velike zaključke. Promjene su vidljive, ali mi ćemo se postaviti tako da dosta toga ovisi o nama...
Ulazimo u završnicu prvenstva, ispunjava li momčad vaša očekivanja?
- Zadovoljan sam ulaskom u polufinale Kupa i pozicijom na ljestvici, stalno smo tu negdje oko četvrtog-petog mjesta, u gornjem domu. Nadam se samo da ćemo ponavljati takve rezultate u kontinuitetu, odnosno u zadnjih 10 kola, tako da u završnicu sezone uđemo s mogućnošću da se i kroz prvenstvo plasiramo u Europu.
U drugom dijelu sezone bolje rezultate ostvarujete kod kuće, hoće li i ovaj put to biti vaša prednost?
- Domaći teren sigurno je prednost, a navijači su naš 12. igrač. Veseli me povratak naše navijačke skupine, čestitam im svima na tome i pozivam ih na utakmicu jer nam stvarno puno znače. Siguran sam da će igrači pokazati htijenje i energiju, kao i ispuniti taktičke zahtjeve kako bismo u nedjelju osvojili nova tri boda.
Klub je produžio ugovore sa „senatorima”, koliko to znači za stabilnost momčadi?
- Jako je bitno. Ti su igrači to zaslužili, prije svega svojim igrama na terenu. To im daje stabilnost i sigurnost za sljedeću sezonu i mislim da su oni jako zadovoljni s tim. A kad su oni zadovoljni, onda uvelike utječu i na svlačionicu jer su svi u njoj sretni i veseli, a u krajnjoj priči to se onda odnosi i na teren i na rezultat – zaključio je Gregurina.
Novinarima se obratio i veznjak Ivan Ćubelić koji je u sve boljoj formi.
- Zadovoljan sam sa svime u Slavenu. Imam puno veći kontinuitet nego u prvom dijelu sezone. Volio bih malo popraviti statistiku, da imam koji gol i asistenciju više, no nadam se da će i to doći – kaže bivša Hajdukova nada.
Koliko je drugačije igrati bez Adriana Jagušića?
- Sigurno je drugačije, u prvih par kola moglo se vidjeti da smo se dosta na njega oslanjali u napadu, čekali smo da on nešto iskreira, da napravi neki višak u sredini. No, nakon Lokomotive smo vidjeli da možemo i bez Adriana. Igrali smo malo više obrambeno u prvih par utakmica, dok nismo skupili samopouzdanje, ali s vremenom smo se malo posložili i shvatili da možemo biti opasni u napadu i bez njega.
Kakvu utakmicu očekujete protiv Osijeka?
- Očekujem čvrstu utakmicu. Osijek će doći pokazati da ima kvalitetu, da žele puno više od borbe za opstanak u sljedećoj sezoni. No, u našoj kući pitat će se samo nas, tako ćemo se postaviti od početka, tako razmišljamo cijelo vrijeme. Trebamo pokazati da igramo na našem terenu – poručio je Ivan Ćubelić.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....