Navigation toggle

Mario Kovačević sve je bliže trofeju u prvoj sezoni na Dinamovoj klupi

 GORAN MEHKEK Cropix
Modri stampedo

Kovačević: ‘Mogao bi Beljin tata ostati bez svega! Dion i Stojković će imati minute zbog SP-a‘

‘Puno smo propatili da dođemo do ovoga‘, dodao je Dinamov trener, a Nikica Jelavić bio je kratak i jasan: ‘Nemam što pametno reći‘
Piše: Andro PolićObjavljeno: 21. ožujak 2026. 19:49

Mario Kovačević sredinom lipnja će proslaviti 51. rođendan, ali dojam je da će u slavljeničko raspoloženje ugaziti i znatno ranije, a isti zaključak sugerira i stanje na ljestvici. Dinamo silovito korača kroz prvenstvo, niže pobjede, para mreže i drži propisanu bodovnu distancu od prvih pratitelja. Dovoljni razlozi za osmijeh na licu trenera "modrih" u subotnjoj večeri nakon pobjede protiv Lokomotive "u gostima"...

- Od prve minute smo krenuli kako treba. Imali smo potpunu kontrolu, puno dobrih akcija, Mišić je to sve vodio kapetanski i nismo dozvolili Lokomotivi ništa. Htjeli smo biti aktivni i u drugom poluvremenu, bilo je možda malih rupa, ali veseli me što smo postigli puno pogodaka. Naši navijači imaju što vidjeti kada dođu na našu utakmicu, zbog toga sam posebno sretan.

Hoće li Beljo ponovno počastiti nakon hat-tricka? Je li ostalo kulena još od prvog hat-tricka prošlog vikenda?

- Iz Slavonije je, pa imaju toga dosta, ali kako je krenulo, mogao bi tata ostati bez svega ha, ha.

Je li bilo prilike da se uvedu i mlađi igrači u ovoj utakmici?

- Bilo je prilike, ali svi igrači dobro rade i zaslužuju igrati. Bit će prilika i za mlađe igrače, znam to. Htjeli smo vidjeti Bennacera nakon ozljede, Lisica i Hoxha se također vraćaju. Ima još utakmica do kraja, bit će vremena za njih.

Hoće li Stojkoviću i Belji pružati maksimalne šanse i jaku minutažu do kraja da imaju veće šanse za izboriti Svjetsko prvenstvo?

- Normalno. To me veseli, to i je posao trenera, da igrači budu spremni. Sve dobro funkcionira i to me veseli. Imamo reprezentativaca drugih zemalja, imamo naših igrača na pretpozivu. Luka i Dion su zasluženo tu, izbornik je tu da odabere koga treba.

Kako komentira rast Nike Galešića i stanje Morisa Valinčića?

- Konkurencija je blago za trenera. Valinčić nije igrao tri mjeseca i dobro mu dođe da se odmori, Galešić igra dobro na obje pozicije i pokazao je danas da sam bio u pravu kada sam ga stavio. Valinčić će se sigurno dizati, znamo da može biti bolji i bit će još bolji.

Kako će učiniti momčad i dalje "gladnom" do kraja prvenstva?

- Puno toga smo prošli i puno propatili da dođemo do ovoga. Na to stalno upozoravam igrače. Svjesni smo svega, dobro će nam doći ova pauza i iskoristit ćemo ju da neki igrači jače treniraju. Trebamo se i dobro odmoriti, resetirati, da budemo ovakvi u zadnjih devet kola i u Kupu - poručio je Kovačević nakon utakmice.

Nikica Jelavić je bio kratak i jasan poslije "petarde", njegovo je izlaganje trajalo jednu minutu.

- Nemam što pametno reći nakon ovakvog poraza. Stvari su od druge minute krenule naopako za nas, a crveni karton nas je zakucao. U drugom dijelu smo izašli i probali biti u niskom bloku, pa da kroz kontru probamo ublažiti poraz. Dinamo je bio predobar, mi smo bili jako odsutni.

Je li mu ovo najteži poraz u trenerskoj karijeri?

- Definitivno jako ružan poraz. Nismo pokazali ništa osim jedne šanse u drugom poluvremenu preko Sabre. Jako loše je to bilo i moramo to što prije zaboraviti. Ova pauza će nam dobro doći, da se malo odmorimo i maknemo jedni od drugih, pa da se pripremimo za Vukovar, to nam je puno bitnija utakmica - zaključio je Jelavić.

27. lipanj 2026 16:33