Puno je nepoznanica na Poljudu. Dok se aktualna sezona privodi kraju, s obzirom na to da je priča o utrci za naslov prvaka SHNL-a gotovo pa završena, krenulo je prijeko potrebno planiranje za sljedeću sezonu. Postavljaju se pitanja novog stadiona, budućnosti trenera Gonzala Garcíje, novog ugovora Marka Livaje, a prije svega - dolaska nove osobe na upražnjeno mjesto sportskog direktora, s obzirom na to kako Goran Vučević odlazi na kraju sezone ili čim se pronađe zamjena.
Predsjednik Hajduka Ivan Bilić, koji će imati važan glas u svim odlukama, gostovao je u emisiji RTL Danas. Za početak se dotaknuo pitanja sigurnosti Poljuda.
- Stadion je siguran, napravili smo sve u svojoj moći, proces licenciranja je prošao. Do kada je siguran? Siguran je za svaku sljedeću utakmicu. Od statičara smo dobili potvrdu da je stadion siguran za sve - kazao je Bilić, pa nastavio temu novog stadiona:
- Tu je financijski aspekt, uživanje na stadionu, standard, atmosfera. Stav kluba je da je nama potreban novi stadion. S tim stavom izlazimo u javnost, ali sada je prilika i naš je stav da stadion treba biti u centru grada, da je dio grada, da ljudi dolaze pješke, u grupama. Split je skučen, ali Hajduk mora biti tu.
Dotaknuo se i pitanja sportskog direktora.
- Pitanje je bitno već zadnjih mjesec dana. Ključnije od stadiona. Ne bih o imenima, imamo dvije opcije i odluka će biti donesena vrlo skoro. Planiranje sezone traje već neko vrijeme.
Predsjednik Hajduka je odgovorio i na pitanje o novom ugovoru Marka Livaje.
- Livaja ima ugovor do kraja sljedeće sezone, želimo ga zadržati što je duže moguće. Po pitanju Rebića i Almene, to će sportski direktor donijeti odluku, ja navijam da ostanu - pričao je Bilić, pa za kraj otkrio tko će biti trener Hajduka u sljedećoj sezoni:
- Sezona nije bila uspješna u Europi i Kupu, ali dobro smo afirmirali mlade igrače, što je jedan od prioriteta. U sljedeću sezonu krećemo s istim trenerom, istim stožerom i istim ciljevima.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....