Navigation toggle

Ismael Bennacer

 DAMIR KRAJAC Cropix
DOBRE VIJESTI

Misterij je riješen, dinamovac se vratio iz ratne zone u Zagreb!

Ismaël Bennacer stigao je u glavni grad Hrvatske te će u utorak u 16.30 sati trenirati s ostatkom momčadi
Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 09. ožujak 2026. 14:24

Dinamo je pobjedom na Poljudu pobjegao Hajduku na deset bodova prednosti i praktički osigurao naslov prvaka. Atmosfera u plavom je sjajna, što i jest logično. A da bude još bolja, pobrinuo se Ismaël Bennacer, alžirski reprezentativac koji se vratio iz ratne zone u Zagreb, te će u utorak u 16.30 sati trenirati s momčadi koju vodi Mario Kovačević. Kad se ozlijedio u Osijeku, na prvoj utakmici prvog dijela sezone, 25. siječnja, neke su prognoze govorile da ga neće biti oko šest tjedana. Tako je otprilike na kraju i ispalo, koji dan duže, ali prognoza je bila dobra.

Bennacer se odlučio oporavljati od ozljede u Kataru, u Aspire klinici, jednoj od najuglednijih sportskih medicinskih ustanova na svijetu, gdje je bio i smješten. U vrijeme oporavka sustigla su ga i ratna vremena na Bliskom istoku. Odluka o njegovu odlasku na liječenje donesena je u dogovoru s Alžirskim nogometnim savezom, a troškove liječenja snosio je sam.

Sad, naravno, treba vidjeti kad će se vratiti u formu kako bi ga Mario Kovačević mogao koristiti u utakmicama do kraja sezone. Dinamo je i bez Bennacera sjajno odradio posao u prvenstvu, plasirao se u polufinale Kupa, a u međuvremenu je ispao iz Europe. Što će se zbivati s Alžirom na kraju sezone zasad je nemoguće predvidjeti, ali neka logika nalaže da neće ostati u Maksimiru, jer plavi klub za njega sigurno ne može platiti odštetu Milanu. Jedino ako Zvonimir Boban sa svojim vezama u kultnom talijanskom klubu nešto ne “iščarobira”. Naravno, pitanje jest i želi li Bennacer ostati u Dinamu ili negdje drugdje nastaviti karijeru.

Ali eto, njegov misterij je riješen, opet je na treninzima Dinama…

27. lipanj 2026 17:48