Navigation toggle

Alberto Del Moral

 ISMAEL MIJAN/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Ismael Mijan/imago Sportfotodienst/profimedia
Dva od dva

Hajduk dovodi još jedno pojačanje! Objava otkrila sve, a jasno je i što je problem Bijelih

Trener Bijelih potvrdio je da neće koristiti Krovinovića i Guillamona, a Alberto Del Moral je zahvalio Real Oviedu na svemu
Piše: Frane MaršićObjavljeno: 27. lipanj 2026. 21:36

Hajduk je na dva od dva na ljetnim pripremama. Nije to neka novost jer su Bijeli u povijesti znali biti proglašavani prvacima priprema, ali pobjeda protiv ukrajinskog doprvaka Čerkasija je iznimno vrijedna zbog načina na koji se do nje došlo. Bilo je to 90 minuta živog i ozbiljnog kontakta, a nije se odveć umiralo u nogometnoj ljepoti. No, to nije ni važno.

Ono ključno jest da su se predstavili Alec Van Hoorenbeeck i Mathieu Acapandie. Zaključke donositi nećemo na temelju 25 zagrijavajućih minuta, ali recimo Belgijac je odmah pokazao da je moćan na lopti, a u par navrata je stigao i izvući Darija Marešića iz problema. Reprezentativac Madagaskara, pak, ima tendenciju odigravanja isprve i bilo je tu par lijepih kombinacija i izlaženja iz ozbiljnog pritiska Čerkasija.

Utakmica zapravo i nije bila nešto odveć sadržajna, osim što je lijepo za vidjeti da je Hajduk uspio odgovoriti agresivnom protivniku istom mjerom. Također, ovaj je susret pokazao i određene probleme u igri Bijelih, a oni se trenutno ponajviše odnose na fazu napada, odnosno posljednju trećinu. Na krilima to izgleda tanko i neinventivno te će zato jako dobro doći potpis igrača kao što je španjolski Brazilac Dalisson koji se opisuje kao igrač koji s loptom u nogama osvaja prostor, ima hitrinu i udarac.

Dobro će doći on, ali i njegov novi-stari suigrač Alberto Del Moral koji će se uskoro ukazati u bijelom dresu. Dokaz tome je i objava njegova matičnog kluba Real Ovieda koji je obavijestio javnost da je s Del Moralom raskinuo ugovor te je ovaj slobodan u izboru nove sredine. A on je izabrao, postaje novi igrač Hajduka. Uostalom, na Instagramu se već i oprostio od bivšeg mu kluba. Sigurno je s time sretan i Gonzalo Garcia koji je ovako vidio utakmicu.

- Pobijedili smo, ali smo bili puno pod pritiskom. Moramo biti još jači i ulaziti u više duela. Nešto smo pokušavali, imali neke probleme. Hugo i Krovinović više neće igrati s nama. Teško nam je kombinirati, ali moramo ići naprijed.

Jučer su stigli novi igrači, jeste li zadovoljni?

- Bili su dobri na lopti i kontrolirali su ritam, a to nam treba. Također, ulazili su u puno duela i dali su nam mir.

Uvježbavali ste kombinaciju iz kornera...

- Da, uvijek nešto pokušavamo, ali uvijek je to na kraju koliko si intenzivan, snažan i koliko želiš. Samo tako ćemo moći naprijed - zaključio je Gonzalo Garcia.

27. lipanj 2026 21:52