Navigation toggle
Rijeka, 030410.Stadion Kantrida.Nogometna utakmica 23. kola T-Com prve HNL izmedju Rijeke i Dinama.Na slici: Nenad Gracan trener Rijeke drugo poluvrijeme gledao je utakmicu iz gledalista jer mu je sudac dodijelio crveni karton.Foto: Zeljko Sop / CROPIX
 Zeljko Sop / CROPIX
START IZ SNOVA

Gračan smiruje euforiju: Tek smo na početku, puno toga još škripi u našoj igri

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. kolovoz 2010. 21:34

Četiri godine! Toliko je trebalo Bijelima za novi pothvat u Maksimiru, ovog puta pod Gračanovim vodstvom. Ponovio je Doktor uspjeh ostvaren prije jedanaest godina kada je također 'srušio’ Velimira Zajeca. Očito da zna dobitnu formulu...

- Prije svega je trebalo ući u glave igrača. Svi su pričali o kompleksu kojeg je Rijeka imala kada su u pitanju gostovanja u Maksimiru. Morali smo promijeniti taj mentalni sklop kako bismo mogli razmišljati o pozitivnom rezultatu - kazao je prvi čovijek struke.

- Nisam se pribojavao rezultatske katastrofe, niti sam o tome razmišljao. Bilo mi je samo bitno da momčad odradi ono što smo se dogovorili.

Isprovocirali su i sreću...

- Za pobijediti Dinamo u Zagrebu treba i malo sreće, a mi smo je u subotu imali - priznat će Gračan. - No, sami smo je isprovocirali svojim ponašanjem na terenu. Lisjak? Odradio je odličan posao. Bio je vrlo siguran! Još je jednom pokazao da smo njegovim angažmanom mnogo dobili.

Euforija? Zaboravite tu riječ!

- Naravno da smo svjesni veličine ove pobjede, ali moramo ostati čvrsto na zemlji. Dosta je još toga u našoj igri koje moramo podići na višu razinu. Momčad je nova, tek smo dva mjeseca skupa, tako da... Sigurno da će trijumf u Maksimiru psihološki dobro utjecati na nas, da ćemo se dodatno napuniti samopouzdanjem. No, ponavljam, tek smo na početku - zaključio je Gračan.

28. lipanj 2026 02:35