Reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je povijesni uspjeh. Teško da itko može osporiti da je prolazak skupine veliki uspjeh, pogotovo kada se uzme u obzir da je za BiH ovo bio tek drugi nastup na Svjetskom prvenstvu ikada. Sa četiri osvojena boda, iza domaćina Kanade i Švicarske, kao jedna od osam najboljih trećeplasiranih reprezentacija u šesnaestini finala igrat će protiv pobjednika skupine D, odnosno još jednog domaćina - SAD-a.
Amerikanci su sjajno otvorili turnir na domaćem terenu i pobjedama protiv Australije (2:0) i Paragvaja (4:1) osigurali si prvo mjesto u skupini zbog boljeg međusobnog omjera s tim reprezentacijama. Posljednji protivnik SAD-a bila je Turska, koja je već ispala, tako da poraz u posljednjem kolu nije bio previše bitan (2:3).
SAD u ovu utakmicu ulazi kao favorit, ali nikako ne smije podcijeniti BiH jer je momčad izbornika Sergeja Barbareza pokazala kako se zna braniti u bloku i može biti opasna u kontranapadima. Međutim, američke kolege novinari nisu istog mišljenja. Domaća je javnost potpuno uvjerena u pobjedu, što je u redu, ali protivnika se ne smije podcjenjivati do razine da ga se podruguje. To je napravila Abigail Velez, koja je u prijenosu za televizijsku kuću ABC javno priznala da ne zna ništa o Bosni i Hercegovini.
- U sljedećem kolu SAD će se suočiti s Bosnom, koju ne mogu pronaći na karti. Ne znam ništa o Bosni i ne želim znati jer je naša reprezentacija bolja nego ikad. Bosno, spremi se, dobit ćeš što si tražila - rekla je Velez.
Ovakve izjave ne priliče ozbiljnom novinarstvu i nemaju svoje mjesto u eteru, s čime su se složili i brojni navijači na društvenim mrežama koji su kritizirali njezine izjave. "Kako je uopće mogla postati novinarka?" upitao se jedan, dok je drugi dodao: "Kako je moguće da je ponosna na svoju geografsku nepismenost?"
U najmanju ruku, ovo je krajnje neprofesionalno...











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....