Ispadanje Urugvaja sa Svjetskog prvenstva gotovo sigurno podrazumijeva odlazak Marcela Bielse s izborničke pozicije. Osebujnog Argentinca ugovor s južnoameričkom reprezentacijom, koja je sveti gral nogometa podizala dva puta, uostalom, drži na klupi do kraja ove svjetske smotre, a s obzirom na debakl i ispadanje bez ostvarivanja ijedne pobjede, u grupi u kojoj su se uz Španjolsku nalazili Saudijska Arabija i Zelenortski otoci, teško da će isti biti produljen.
Nakon poraza protiv Španjolaca u posljednjem kolu (0:1), u utakmici u kojoj je Urugvajcima pozitivan ishod bio apsolutni imperativ, Bielsa je zaslužan za trenutak o kojem će se još neko vrijeme pričati. Dok je čekao davanje izjave novinarima nakon utakmice, Bielsa je, naime, vidno nervozan zagalamio na novinarku.
- Dajte više već jednom! - uzviknuo je Bielsa, očito željan odlaska od medijskih kamera nakon neostvarenog podviga. Nije tajna kako 70-godišnjak ne gaji pretjerano bajan odnos s medijima, no ovakav kadar i dalje stiže na šok, s obzirom na to kako je davanje izjava nakon utakmice već ustaljena praksa.
Jedna od tema bilo je i poprilično šokantno povlačenje vratara i kapetana Fernanda Muslere iz igre već na poluvremenu, nakon što je 40-godišnji Urugvajac katastrofalno kiksao prilikom pogotka Alexa Baene za 1:0 u 42. minuti.
- On je odlučio izaći - kazao je Bielsa, a potom, na ponovljeno pitanje o istoj tematici u svojoj maniri odgovorio:
- Već sam odgovorio na to.











Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....