Jako važan meč čeka Filipa Pejića u subotu navečer. Popularni "Nitro" predvodit će FNC 32 priredbu u Osijeku, a protivnik će mu biti Vladimir Šikić. Meč je važan za Pejića jer se vraća nakon jako teškog poraza koji je pretrpio u drugom mjesecu ove godine.
Borac iz Dubrave tada je nastupio na spektakularnom FNC 27 eventu koji se održao u Münchenu. Pejić se borio s domaćim predstavnikom Eduardom Kexelom, a meč je izgubio teškim nokautom u prvoj rundi. Pejić je u taj meč ušao nakon što je pet mjeseci ranije porazio Aleksandra Jankovića, nadao se kako će ući u nešto dulji pobjednički niz, ali Kexel mu je pokvario planove.
Bilo je vidljivo da je Pejiću teško pao taj poraz, a ususret povratničkom nastupu u Osijeku Pejić je otkrio kako je zapravo bio psihički potpuno nespreman za tako težak nastup.
- Ja sam bio fizički spreman maksimalno, ali psihički, kad nisi spreman, možeš se ti je*** - rekao je Pejić u FNC-ovom "Fightlife" serijalu. Pejić je potom detaljno objasnio što ga je izbacilo iz takta nekoliko dana prije samog meča.
- Imao sam nekih privatnih problema. Kad smo već kod toga, imam problema sa svojim polubratom. Oni mene krive, ja sam jedini u obitelji koji je nešto uspio napraviti u životu, da sam postao netko i nešto - govorio je Pejić, a zatim je otkrio kako su kao obitelj sjeli i razgovarali o raspodjeli obiteljske imovine.
- Sjeli smo za stol k‘o braća. Rekao sam im da idem raditi kuću jer dobivam dijete i pitao sam ih kako da se dogovorimo. On (polubrat) se prvi digao i rekao je: "Mene boli ona stvar za ovu kuću, idem odavde i kupujem si stan." Rođenog brata, Marka, pitao sam što on planira. On je rekao da će živjeti dolje s ocem, a meni je rekao da gore (na katu) radim što želim. Tako je to bilo, ja sam si krenuo raditi kuću, da bi došao taj polubrat nakon godinu dana i rekao: "Ja sam došao tu živjeti." Stari mu je rekao: "Tamo su ti vrata, prijatelju." Mi smo sjeli za stol i dogovorili se. Ti si otišao kupit stan. Što si napravio sa svojim novcima, to nas ne zanima i to tako treba biti. Moja pokojna mama mi je rekla da, ako nekome ponudim pomoć i on to odbije, sljedeći put kad dođe, samo ga baci u jarak i nemoj se okretati za njim. Ja imam svoju djecu i ženu o kojima se moram brinuti, oni će imati sve na dlanu dokle god ja hodam ovom Zemljom.
No, priči tu nije bio kraj. Pejić je prepričao šokantne detalje koji su uslijedili nakon te svađe i više je nego jasno zašto je psihički pao u tjednu uoči samog meča.
- Deset dana prije moje borbe zvao me jedan čovjek koji se bavi kojekakvim stvarima. Rekao mi je kako ga je zvao moj polubrat da me ubije. Taj čovjek mu je rekao kako se Filipa ne smije dirati, on je naše dijete koje mi volimo, jedini se trudi, nije otišao u huliganstvo i u krivom smjeru. Ako mu padne vlas s glave, ja sam prvi koji ću ga braniti. Zatim je rekao mom polubratu kako će me iste sekunde nazvati i sve to mi reći.
- Tako je i bilo. Ja sam prijavio policiji sve to. Nije me to toliko pogodilo. Ja sam čovjek koji se može pobiti s bilo kime, to sam nebrojeno puta dokazao. Ja u srijedu otputujem u München, a moja djeca idu u Dubravu u školu. Žena me u četvrtak zove, ide po njih u školu. Priča mi kako su čekali na Branimirovoj da prijeđu prugu, meni je to sve pred očima. Odjedanput stariji sin, David, kaže: "Mama, vidi tko je iza nas." Znaš kako je meni bilo. Rekao sam Forgyju (Draženu Forgaču) da ne spavam, znojio sam se u krevetu. Znojio! Sve je dobro prošlo, nikoga nije dirnuo, ali što da se nešto dogodilo? Može pričati tko što hoće, ali ja sam takav čovjek koji srcu prihvati i probleme prijatelja, a kamoli nešto obiteljsko. Imam veliko srce. Kratkog sam fitilja, ali imam veliko srce. Pomoći ću svakome na ulici. Sve u svemu, ja sam se s takvim mislima morao ići boriti u München. Nisam zapravo morao, ali to je naša organizacija, Forgy mi je dao sve na dlanu otkad sam došao kod njega - zaključio je Pejić ovu potresnu priču.
Nadamo se da će Pejić i članovi njegove obitelji razriješiti ovu nezgodnu situaciju bez nepotrebnog nasilja i eskalacije, ako dosad već nisu. Isto tako nadamo se da Pejić mirne glave ulazi u sljedeći nastup te da će biti u mogućnosti pokazati što zna i može.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....